Specialized P ALLMOUNTAIN 2009 - Inovovaná řada HARDROCK 09

Pro cyklosezónu 2009 se dočkala pořádné porce inovací i oblíbená sportovní řada odolných hardtailů Specialized HARDROCK 09, nově přejmenovaná na P ALLMOUNTAIN 2009.
Základem nových P AM 09 je zcela přepracovaný rám. Pro jeho stavbu byla použita léty prověřená hliníková slitina A1 Premium Aluminium (patentovaná u Specialized).

Rám má zcela nový tvar s výrazným prohnutím horní rámové trubky. Jeho geometrie je laděna tak, aby kolo nabízelo svému jezdci co nejvyváženější jízdní vlastnosti při XC jízďě v náročnějším terénu a to jak z kopce tak i do kopce. Nový rám je také oproti loňsku odlehčen o celých 150g a to při zachování vysoké odolnosti a tuhosti, typické pro tuto řadu kol. Spodní rámová trubka ma mírné esovité prohnutí tzv. Double ORE DT pro zvýšení tuhosti a maximální úsporu váhy. Rám je konstruován pro vidlice se 100mm zdvihem a je vyráběn ve velikostech 12“ až 24“.

Všechny nové modely mají výtečný design a jsou sladěny do posledního detailu až po vlastní design vidlic, gripů a sedel. Kola jsou již osazena klikami na osu Octalink, mají dvojíté odolné ráfky, pláště se 60 TPI a sedla z programu Specialized Body Geometry.

Nejnižší model P1 Allmountain bude nabízen za cenu nižší než 10 000,-Kč a je osazen vidlicí SR Suntour SF9-XCM-V2, komponenty SRAM X-4 a ráfkovými „V“ brzdami.
Vyšší model P2 Allmountain je již osazen výkonými mechanickými kotoučovými brzdami Avid BB5.

Nový rám spolu s kvalitnějším osazením posouvá nové P Allmountain 09 biky oproti loňským modelům podstatně výše.
Kola jsou svým určením laděna pro XC a Agressive XC jízdu a svým designem a celkovým zpracováním zaujmou již na první pohled.

První kola z nové kolekce Specialized P AM 09 budou dostupná již v průběhu letošního podzimu 2008 v naší specializované cyklo prodejně.

Štítky: 

Související články

Kolo S-Works Stumpjumper Carbon HT 2009

Stumpjumper je legendární řada kol u Specialized, kterou vyrábí již od roku 1981 a na které již jezdila pěkná řádka cyklistů. V současnosti vyrábí Specialized Stumpjumpery jak v celoodpružené verzi FSR, tak i v klasické hardtailové verzi. Právě nejvyššímu modelu hardtailu...