Specialized Rumor – dámský trailový full 29“

Značka Specialized představila zcela nový dámský trailový full na 29“ kolech s názvem Rumor. První kusy jsou již k mání i v České republice. 

Nový Specialized Rumor bude na trhu zastoupen modely s označením Comp a Expert. Rumor Expert dostal do vínku lepší osazení a hlavně teleskopickou sedlovku.

Oba modely mají shodný rám z osvědčené hliníkové slitiny M5, kterou Specialized úspěšně používá už dlouhou dobu. Trailová geometrie disponuje zdvihy 110 mm.  

Prohnutí horní rámové trubky umožňuje pohodlné používání kola i cyklistkám menšího vzrůstu. V rámu přitom zbývá i u nejmenší rámové velikosti dost místa na košík a cyklistickou láhev.

Kolo je osazeno dámským BG sedlem Jett Comp a dámskými gripy Specialized.

Vzduchová vidlice je upravena pro nižší hmotnost cyklistek, stejně jako tlumič. Obě tlumící jednotky jsou vybaveny technologií Autosag pro snadné nastavení opitmálního tlaku dle hmotnosti jezdkyně. Jak funguje? Nafoukáte tlumič, sednete na kolo, otevřete ventilek a ten se sám upustí na potřebný tlak. Není potřeba laborování s tabulkami či něco složitě počítat.Tlumič Rock Shox je vyladěný právě pro Rumor podle požadavků firmy Specialized

Pohon je zpřevodován na 2x10 převodů, kazeta je 11-36.

Hydraulické diskové brzdy by měly být podle specifikace na stránkách Specialized Formula One, ovšem na testovaném modelu Comp byly brzdy Avid Elixir 5R SL s kotouči 160mm a organickými deskami. Brzdy umožňují snadné nastavení vzdálenost pák od řídítek, což se hodí pro menší ženské ruce.

Pro koho je Rumor?

Rumor se hodí pro cyklistky, které chtějí pohodlné dámské celoodpružené kolo na velkých 29“ kolech, která jsou stabilnější a jistější, což je dobré zejména v těžším terénu. Je vhodné na celodenní vyjížďky i pro občasný start na cyklomaratonech. 

Model Specialized Rumor Comp stojí 62.990 Kč.

Za zmínku stojí vnitřní vedení lanek, a to včetně lanka pro teleskopickou sedlovku. To určitě není úplně běžná věc ani u většiny dražších pánských kol a znamená to konec nepořádku na horní rámové trubce. 

Štítky: 

Související články

Ski a Bike Centrum Radotín v Cykloškole Jardy Kulhavého

Podívejte se na videa ze seriálu Cykloškola Jardy Kulhavého, kde se dozvíte základní věci o jízdě na kole, jeho přípravě, údržbě a dalších technické vychytávky, které jsou nepostradatelné pro začínající i zkušené bikery.

V prvním videu si řekneme, proč je důležité mít...

Specialized Tarmac 2015 - představení modelů

Na začátku týdne jsme vám přinesli informace o představení nového Tarmacu na rok 2015. Dnes se podíváme blíže na některé detaily a jednotlivé řady.

Nejdříve se podívejme na to, co je společné všem novým Tarmacům. Jak už jste se mohli dočíst v předchozím článku, je to...