SX Trail FSR 2009 – kolo pro pořádné polety a freeride

specialized sx 09

Inovace pro sezónu 2009 se ve Specialized výrazně dotkla téměř všech modelových řad. Vyjímkou tak není ani řada SX Trail, kterou čeká pro příští sezónu zcela nově přepracovaný rám.

Vysoká odolnost, nízká hmotnost a výtečná ovladatelnost to jsou jasné přednosti tohoto kola určeného na technický freeride, pořádné polety a slopestyle. Není divu, že jeden z nejlepších freeride jezdců světa Darren Berrecloth sedlá na závodech právě toto kolo.

Kompletní inovací prošel celý rám nového SX Trail 09. Základem bude nově hliníková slitina M5, díky níž bude kolo dosahovat vyšší tuhosti a odolnosti při zachování nízkých váhových parametrů.

Spodní rámová trubka bude mít výrazné esovité prohnutí, tak jako jsme tomu byli doposud zvyklí u modelu Demo. Zadní odpružení bude opět v režii léty osvědčené technologie FSR, ovládané tlumičem Fox DHX a dosahující zdvihu 170mm.

Změna se dotkne také hlavové trubky, která bude pro zvyšení tuhosti uzpůsobena pro vidlici s rozšiřujícím se krkem od klasického rozměru 1 a 1/8“ nahoře po 1,5“ ve spodní části.

Odolné komponentové osazení a přední odolná jednokorunková vidlice se 160mm zdvihem a s pevnou osou budou již u takto laděného modelu samozřejmostí.

Další informace spolu s fotografiemi nového modelu SX Trail 2009 naleznete v průběhu příštího týdne na našem webu.

Štítky: 

Související články