Trans Brody

Přes nepříznivé počasí, které spíše vybízelo zůstat v posteli, jsem se vydal na již 6. ročník závodu Trans Brody v Libři u Prahy. Jak již název napovídá, občas na trati potkáte nějaký ten brod, což s ohledem na současné počasí, kdy většina brodů dosahovala 1. stupně povodňové aktivity, zaručovalo kopec srandy.

Na startu potkávám Roberta (Kellys Bike Ranch) a jedem se spolu rozjet do prvního stoupání, kde teče místama regulerní potok z hřebene, takže již před startem vypadám tak trochu zmáchaně. Pět minut do startu a já se řadím do první lajny, na startu vedle mě stojí Honza Šťastný (Bikeclinic Cannondale), báchorky, že jede krátkou jsou mylné. Přesně v 11:00 výstřel a vydáváme se na trať, první stoupání se jede pro mě příjemné tempo, držím se za zadním kolem Honzy, tzn. na druhém místě. Ve ¾ prvního stoupání se otačím, jak to vypadá za náma, překvapivě vidím jedině Roberta, který už také ztrácí kontakt. Na horizontu jsme už jen ve dvou, následuje sjezd, podmačený podklad a mé pláště si moc nerozumějí a chytám zde díru na Honzu. V rychlém sledu je tu další výjezd, kde se opět přibližuji, ale následný další sjezd znamená pro mě ztrátu očního kontatku na Honzu. Jsem na necelém 8mém km a jedu sám, za mnou díra, čekat nemá smysl, časovka na 42km začíná a s tím i taktické plány od blackyho berou za své, dneska to bude o hlavě. Na 16tém km tu máme první brody, ehm, řeky. Voda dosahuje 80ti cm a je dost ledová, nečekaně. Na druhou stranu jsem za ně rád, protože se aspon opláchne kazeta a převodníky od bláta. Za půlkou závodu je mi hlášena sekera na první místo kolem minuty. To mě dcl motivuje a zkouším s tím ještě něco udělat, jenže hned další sjezd jedu na hraně a nečekaná zatáčka mě málem katapultuje, no nic, radši se vrátim k jízdě na jistotku. Následuje stoupání na Zvole, kde se mi prvně v závodě jede zle, hodně bláta a podmáčený povrch, který je koloritem každého stoupání, mé počínání neulehčuje. Ve Zvoli je také poslední občerstvovačka, ztráta na prvního je zde už ke dvěma minutám, žádná sláva holt jedem max o druhé místo a smířuji se s tím. Na následující dlouhé rovině a na větru trpím, snažim se jet co to dá, diváci při trati fandí a hlásí mi odstup, za to jim moc děkuju! Nicméně na 40tém km přehlížím odbočku a sjíždím z tratě, po pár set metrech sem na hlavní a nevím kudy, naštěstí pán v autě mě nasměruje a po 50ti metrech sem zpět na trati. 43. km za vesnicí Okrouhlo a další chyba, přehlížím obočku k brodům a jedu rovně, tady je zásek větší, odhadem 2-3 minuty (podle garmina si zajíždim necelé 2km) a pomalu se loučím s bednou. O to větší překvapení, když po návratu na trat je mi stále hlášeno 2. místo. Následuje brod, bláto, víc bláta, o hodně víc bláta, singl v lese a už sjíždím do cíle. Zásek na Honzu je v cíli 7 minut, který narostl hlavně díky mým chybám ve druhé části závodu.

Závod to byl krásný, ale náročný, čas 2:19 v cíli na 50km mluví za vše a jsem rád, že jsem dal přednost závodu, který vede opravdu terénem před sobotním závodem z dílu CMT v Krči.

foto: Ema Pellarová

Související články

Author Král Šumavy 2008

Tento víkend se jel v Klatovech další, již 15. ročník legendárního závodu s největší cyklistickou účastí, Author Král Šumavy. Letos se i přes kolizní termín s jinými závody, postavilo na start více jak 2200 závodnic a závodníků milující horská kola. S roční odmlkou i náš team měl své zastoupení a to jak na dlouhé trase, kde závodil Jirka, tak na krátké, kde jsme měli dvě želízka v ohni Jitku a Otu. Start dlouhé byl již v 7:30 sobotního rána a to znamenalo se do Klatov vydat o den dříve. Start závodu proběhl v klidu. S vidinou 105 km v šumavských kopcích by se dalo čekat relativně pomalé tempo, ale to by na startu nesměli být závodníci, kteří si brousili zuby na dobré umístění.

Pražská padesátka 2008

Jednou z priorit pro letošní sezonu byl teamový závod v rámci pražské 50ky. Ohledně složení naší pětice nebylo jasno do poslední chvíle a nakonec jsme se v mrazivém ránu postavili na start pouze ve čtyřech. Skisáky mě a Otu doplnili hostující kralupský netopýr Marry a...

Mtb Posázavím

Prvomájový závod, který se již tradičně koná v den státního svátku, připadl tentokrát na pátek. Únava z minulého víkendu naštěstí odezněla včas a tak jsem byl připraven vpohodě. Náš tým zde měl početné zastoupení, jeli jsme ve složení: Lukáš, Ota, Blacky a Jitka. Já jsem měl bohužel až druhou...