Trek 2010 Hardtails – novinky

Celá kolekce Trek 2010 postavená na pevných rámech se dočkala dalšího vylepšení. Na všech kolech řady Trek 4000, 6000 a 8000 se můžete těšit na inovované rámy. Ve všech řadách budou rámy s integrovaným hlavovým složením, kde navíc v oblasti napojení horní rámové trubky na hlavovou dochází k jejímu obejmutí, to vše působí velice elegantně  a zajišťuje nárůst tuhosti přední částí hlavního rámového trojúhelníků. Díky použití hydroformingu se podařilo dát rámům nový tvar, který ještě více zvýšil jejich celkovou tuhost  a to při snížení hmotnosti. Můžeme se tedy těšit na rámy s nižší vahou a lepšími parametry v oblasti tuhosti a novou geometrií než tomu bylo v roce 2009.

Trek  4000

Řada hardtailů Trek 4000 z nové kolekce 2010 se pyšní již zmíněným přepracovaným rámem s novou geometrií „TRAIL READY“. Předností této geometrie je jednoduché ovládání kola v terénu. Jedná se o základní řady pevných kol určených pro rekreační jezdce.Trek 6000

Kolekce hardtailů Trek 6000 je pro rok 2010 ještě více sportovněji laděná než tomu bylo v předchozích letech. Předností této řady je nově vylepšený rám, který se svou geometrií přibližuje ještě více závodní řadě 8000. V modelech 6000 nově dřímou stroje určené pro sportovní i závodní použití. Nový tužší rám z materiálu Alpha Black Alu s integrovaným hlavovým složením, odlehčenými patkami, novým uchycením kotoučové brzdy, širokou spodní rámovou trubkou „Twin Taper“a monostayem zadní stavby „Wishbone Seatstays“ nabízí v této třídě bezpochyby dobrý základ pro tuhé, lehká a dostatečně komfortní sportovní kolo umožnující i jeho příležitostné závodní nasazení.
Základní model této řady nese jméno Trek 6000 s cenou 19.990,- Kč a osazením vidlicí Suntour SF9-XCR RL a komponenty  Shimano Deore a SLX. Vyšší model Trek 6300 s cenou 22.990,-Kč nabízí vidlici Rock Shox Tora SL, osazení komponenty  Shimano Deore a XT. Druhý nejvyšší model tété řady nese označení Trek 6500 a cenu 27.990,-Kč, odpružení zajišťuje vzduchová vidlice RS Recon SL Solo a pohon kola zajiťuje mix komponentů od Shimana Deora až po XT. Nabídku této řady uzavírá Trek 6700 v provedení Disc za 34.990,-Kč a nově i V-Brake za 31.990,-Kč. 6700 nabízí  vzduchovou vidlici Rock Shox Recon SL Solo a komponenty Shimano SLX a XT. Řadu dále doplňují dva dámské modely se specifickou dámskou rámovou geometrií a komponenty laděným anatomii ženského těla. Tato kola nesou označení WSD, jedná se o modely Trek 6300 WSD a 6700 WSD.Trek 8000

Základem kol řady 8000 je pro rok 2010 nově přepracovaný rám využívající již výše zmíněných předností a technologických vychytávek. Od řady 6000 se  8000 liší čistě závodní geometrii, na rámech je použita vyšší hliníková slitina Alpha Red Alu a oproti loňskému roku doznal rám odtučňovací kůru, která mu ušetřila pěkných 50g. Na rámech je dále použit střed BB85 zajišťující optimální tuhost při šlapání. Nově přepracované patky umožňují snadnější a rychlejší vyjmutí a nasazení zadního kola, což při defektu na závodech jistě není k zahození. Integrované hlavové složení a jeho pevnější spojení s horní rámovou trubkou v kombinaci se spodní rámovou trubkou „Twin Taper“ zvyšuje dále tuhost tohoto závodního stroje. Zadní monostay stavba „Wishbone Seatstays“ napomáhá zadní stavbě v pohlcování vibrací a zvyšování jízdního komfortu vedle osvědčených modelů 8000 a 8500 s řada rozrostla i o dámskou verzi Trek 8000 WSD.
Trek 8000 za 39.990,-Kč bude osazen vzduchovou vidlicí Rock Shox Reba SL a mixem komponentů Shimano SLX a XT. Doplňovat ho bude jeho dámský protějšek Trek 8000 WSD využívajících již zmíněných předností dámských modelů.
Model Trek 8500 bude jako každoročně nabízen na čisté sadě Shimano XT a vidlici Fox F100RL v akční nabídce za 47.990,-Kč. Bude možné zakoupit i samostatný rám Trek 8500 za 10.990,-Kč.

Trek Elite 2010

Na nadcházející sezónu Trek ještě více vyladil své XC rakety v řadě Elite. Jedná se o čistokrevné závodní XC hardtaily. Po loňské inovaci této řady doznaly pro rok 2010 ještě dalších změn, které posunou nová kola opět o kus vpřed. V nabídce budou již jen rámy uzpůsobené pro montáž kotoučových brzd. Sedlová trubka rámu u modelu 9.9 se pyšní zpracováním „no-cut“, kdy je pro zvýšení tuhosti vyvedena nad rámovým trojúhelníkem a maximálně tak zvyšuje pevnost rámu ve spojení se sedlovou trubkou, sedlovka je i tak dostatečně dlouhá a umožňuje různou variabilitu nastavení bez nutnosti nevratného zkracování sedlové trubky na rámu kola. Středy rámu této řady se pyšní označením BB-90, které pro použití klik s dvoupřevodníkem zajišťuje podobnou šířku posedu jako na silničním kole tzv. Q-factor, což závodníci najíždějící tréninkové objemy na silničním kole jistě ocení.  Technologie zpracování karbonu je u treku již  na takové úrovni, že ložiska středu i hlavového složení dosedají přímo na stěny karbonového rámu technologií „Drop in“ a již není potřeba žádných hliníkových vložek, které by dále zvyšovaly váhu rámu.
Rám nejvyššího modelu Trek Elite 9.9 SSL z OCLV Red Carbonu váží ve velikosti 17,5“ pouhých 1050g, což je váha více než úctyhodná. Ve spojení s vidlicí Fox F 100 Remote RL, zapletenými koly Bontrager Race XXX Lite Disc, klikami FSA K-Force 2x9 a osazením Shimano XTR se pak jedná o nekompromisní XC závodní stroj připravený o boj o přední místa. Cena tohoto top hardtailu je 159.990,-Kč a samostatný rám bude v nabídce za 56.990,-Kč-
Hned za ním se v nabídce nachází Trek Elite 9.8 z TCT Black Carbonu využívající opět střed BB-90 a ložiska dosedající přímo na karbonové stěny rámu. Odpružená zajišťuje opět Fox F100 Remote RL a o pohon kola se stará sada Shimano XT. Zapletená kola nesou označní Bontrager Race Lite Disc. Kolo bude nabízené za 74.990,-Kč a samostatný rám bude k dostání za 32.990,-Kč.
Nabídku karbonových hardtailů uzavírá model Trek Elite 9.7 s rámem TCT White Carbon. rovněž s BB90 a Drop In technologií. Odpružení je zde přenecháno vidlici Rock Shox Reba SL. Komponenty pohonu a řazení nesou označení Shimano SLX a XT. Cena tohoto karbonového hardtailu je 58.990,-Kč.

 První modely Trek 2010 jsou již v omezeném množství nyní k dostání. Pro více informací o nových modelech a jejich dostupnosti piště na email: rezervace@skiservis.cz nebo sledujte stránky našeho eshopu: eshop.kola-radotin.cz.

Štítky: 

Související články

All-mountain řada kol Trek Fuel EX 2009

Po úspěšném loňském představení nové řady all-mountain biků Trek Fuel EX vám přinášíme možnost se důkladně seznámit s jeho letošními nástupci. V řadě Fuel EX se opět setkáme s několika modely, které nabízejí jezdci 120mm zdvihu zadní stavby. Zajímavé jsou zejména vyšší modely...