Trek Cukroušův Mazec 1.2.2013

Druhý ročník Cukrouše přilákal více než dvě stovky závodníků, kteří mohli volit mezi 35km a 69km variantou. Blacky se rozhodl pro dlouhou a Jakub, který preferuje XC závodění, se přihlásil na krátkou. Počasí se rozhodlo držet teploty v jednociferných hodnotách, naštěstí bez srážek.

Trasa Cukrouše se dá charakterizovat jako sled krátkých velmi prudkých kopců. Pasáží po rovině zde není mnoho a asfaltový podklad kromě zaváděcího kopce nepotkáte. Na jednom okruhu se nastoupá zhruba 750metrů, dlouhá absolvuje okruhy dva přesto nenudí. Dá se říct, že se jedná o hodně spravedlivou trasu. Tváří v tvář počasí a odloženému startu kašlu na rozjíždění a sedím v autě s topením na plno. Paráda. Dvacet minut před startem na to přeci jen vlezu ale ani 15minut jízdy mě nerozehřívá, je fakt zima na květen.

Startuji z první vlny a hned v úvodu nechávám jet trio Tvrdík, Matoušek, Kec. Na trati, kde je to víceméně pořád každý za svoje není moc taktické se zničit v prvních 20 minutách závodu na 69km. Na vrcholu stoupání formujeme skupinku, je tady se mnou Venca Holub, Honza Štastný, Petr Frank, Vojtěch Jonáš a další dva, které neznám. Prokousáváme se prvním okruhem celkem svižně a v závěru už jedeme jen ve čtyřech. Od zhruba dvacátého kilometru cítím měkčí zadní kolo, ale zdá se, že to drží, tak pokračuji opatrně v závodě (po závodě zjišťuji, že to měl na svědomí 5cm dlouhý hřebík). Ve stoupání na Trnovou ujíždí Honza, v kopci kde já jedu 22/32 dává svoje nejlehčí 36/36 a zvířecí silou mizí. Šílený. Naše trio chvíli zkouší pronásledovat, ale okruh téměř nepřeje profitování z hákování a za chvíli je nám jasné, že nemáme šanci. Stále držíme vysoké tempo a začínám toho mít celkem dost. V závěrečném kopci nastupuje Venca a Vojta se ho drží, já bohužel už nemám nohy. Ve sjezdu se ještě přiblížím na kontakt, ale na rovince po poli mezi Lipenci a Zbraslaví opět ztrácím.

Cíl protínám v čase přesně 3 hodiny a mám toho akorát. Sedmé místo celkově a 2 v kategorii za Vencou, s tím jsem spokojen. Proti loňsku se trať lehce změnila a natáhla z původních 55 na 69km, což už na tak malém prostoru je pozoruhodné. 

Na krátké naše barvy výborně hájil Jakub a dojíždí třetí celkově, druhý v kategorii za Vojtou Císařem.

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...