Trek Cukroušův Mazec 1.2.2013

Druhý ročník Cukrouše přilákal více než dvě stovky závodníků, kteří mohli volit mezi 35km a 69km variantou. Blacky se rozhodl pro dlouhou a Jakub, který preferuje XC závodění, se přihlásil na krátkou. Počasí se rozhodlo držet teploty v jednociferných hodnotách, naštěstí bez srážek.

Trasa Cukrouše se dá charakterizovat jako sled krátkých velmi prudkých kopců. Pasáží po rovině zde není mnoho a asfaltový podklad kromě zaváděcího kopce nepotkáte. Na jednom okruhu se nastoupá zhruba 750metrů, dlouhá absolvuje okruhy dva přesto nenudí. Dá se říct, že se jedná o hodně spravedlivou trasu. Tváří v tvář počasí a odloženému startu kašlu na rozjíždění a sedím v autě s topením na plno. Paráda. Dvacet minut před startem na to přeci jen vlezu ale ani 15minut jízdy mě nerozehřívá, je fakt zima na květen.

Startuji z první vlny a hned v úvodu nechávám jet trio Tvrdík, Matoušek, Kec. Na trati, kde je to víceméně pořád každý za svoje není moc taktické se zničit v prvních 20 minutách závodu na 69km. Na vrcholu stoupání formujeme skupinku, je tady se mnou Venca Holub, Honza Štastný, Petr Frank, Vojtěch Jonáš a další dva, které neznám. Prokousáváme se prvním okruhem celkem svižně a v závěru už jedeme jen ve čtyřech. Od zhruba dvacátého kilometru cítím měkčí zadní kolo, ale zdá se, že to drží, tak pokračuji opatrně v závodě (po závodě zjišťuji, že to měl na svědomí 5cm dlouhý hřebík). Ve stoupání na Trnovou ujíždí Honza, v kopci kde já jedu 22/32 dává svoje nejlehčí 36/36 a zvířecí silou mizí. Šílený. Naše trio chvíli zkouší pronásledovat, ale okruh téměř nepřeje profitování z hákování a za chvíli je nám jasné, že nemáme šanci. Stále držíme vysoké tempo a začínám toho mít celkem dost. V závěrečném kopci nastupuje Venca a Vojta se ho drží, já bohužel už nemám nohy. Ve sjezdu se ještě přiblížím na kontakt, ale na rovince po poli mezi Lipenci a Zbraslaví opět ztrácím.

Cíl protínám v čase přesně 3 hodiny a mám toho akorát. Sedmé místo celkově a 2 v kategorii za Vencou, s tím jsem spokojen. Proti loňsku se trať lehce změnila a natáhla z původních 55 na 69km, což už na tak malém prostoru je pozoruhodné. 

Na krátké naše barvy výborně hájil Jakub a dojíždí třetí celkově, druhý v kategorii za Vojtou Císařem.

Související články

Sázavský Blizák 2008

Další závod konající se v údolí tekoucí řeky Sázavy se jel tuto sobotu. Zázemí závodu bylo situováno do města Sázavy pár kilometrů od Prahy. Ve stejném termínu konající se MČR v XC a maratón v Polské Gluszyci se nedalo očekávát účast liťáků, ovšem na startu se alespoň představili naši cyklokrosaři Radek Šimůnek a Martin Bína. I náš team měl své zastoupení v podobě Oty.

Winter Trans Brdy 15/11

„Přijeďte si do Let zazávodit a udělat tak pohodovou tečku za závodní sezonou“. Kdo na to Michalovi skočil, ten si pěkně protáhl nohy. Obec Lety, ač malá počtem obyvatel, je z bikového hlediska jednou z nejdůležitějších na mapě ČR. Startuje se zde každoročně serie tří brdských závodů s různým...

Berounský Bikemaraton 7/6/2009

Letos prvním závodem pod taktovkou Michala Daleckého byl Berounský bikemaraton. Datum připadlo na šťastnou sedmičku 7/6 a počasí přislíbilo o něco přívětivější tvář než minulý týden na Králi. Každý maraton se snaží mít...