Trek Cukroušův Mazec 1.2.2013

Druhý ročník Cukrouše přilákal více než dvě stovky závodníků, kteří mohli volit mezi 35km a 69km variantou. Blacky se rozhodl pro dlouhou a Jakub, který preferuje XC závodění, se přihlásil na krátkou. Počasí se rozhodlo držet teploty v jednociferných hodnotách, naštěstí bez srážek.

Trasa Cukrouše se dá charakterizovat jako sled krátkých velmi prudkých kopců. Pasáží po rovině zde není mnoho a asfaltový podklad kromě zaváděcího kopce nepotkáte. Na jednom okruhu se nastoupá zhruba 750metrů, dlouhá absolvuje okruhy dva přesto nenudí. Dá se říct, že se jedná o hodně spravedlivou trasu. Tváří v tvář počasí a odloženému startu kašlu na rozjíždění a sedím v autě s topením na plno. Paráda. Dvacet minut před startem na to přeci jen vlezu ale ani 15minut jízdy mě nerozehřívá, je fakt zima na květen.

Startuji z první vlny a hned v úvodu nechávám jet trio Tvrdík, Matoušek, Kec. Na trati, kde je to víceméně pořád každý za svoje není moc taktické se zničit v prvních 20 minutách závodu na 69km. Na vrcholu stoupání formujeme skupinku, je tady se mnou Venca Holub, Honza Štastný, Petr Frank, Vojtěch Jonáš a další dva, které neznám. Prokousáváme se prvním okruhem celkem svižně a v závěru už jedeme jen ve čtyřech. Od zhruba dvacátého kilometru cítím měkčí zadní kolo, ale zdá se, že to drží, tak pokračuji opatrně v závodě (po závodě zjišťuji, že to měl na svědomí 5cm dlouhý hřebík). Ve stoupání na Trnovou ujíždí Honza, v kopci kde já jedu 22/32 dává svoje nejlehčí 36/36 a zvířecí silou mizí. Šílený. Naše trio chvíli zkouší pronásledovat, ale okruh téměř nepřeje profitování z hákování a za chvíli je nám jasné, že nemáme šanci. Stále držíme vysoké tempo a začínám toho mít celkem dost. V závěrečném kopci nastupuje Venca a Vojta se ho drží, já bohužel už nemám nohy. Ve sjezdu se ještě přiblížím na kontakt, ale na rovince po poli mezi Lipenci a Zbraslaví opět ztrácím.

Cíl protínám v čase přesně 3 hodiny a mám toho akorát. Sedmé místo celkově a 2 v kategorii za Vencou, s tím jsem spokojen. Proti loňsku se trať lehce změnila a natáhla z původních 55 na 69km, což už na tak malém prostoru je pozoruhodné. 

Na krátké naše barvy výborně hájil Jakub a dojíždí třetí celkově, druhý v kategorii za Vojtou Císařem.

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...