Trek Cukroušův Mazec 1.2.2013

Druhý ročník Cukrouše přilákal více než dvě stovky závodníků, kteří mohli volit mezi 35km a 69km variantou. Blacky se rozhodl pro dlouhou a Jakub, který preferuje XC závodění, se přihlásil na krátkou. Počasí se rozhodlo držet teploty v jednociferných hodnotách, naštěstí bez srážek.

Trasa Cukrouše se dá charakterizovat jako sled krátkých velmi prudkých kopců. Pasáží po rovině zde není mnoho a asfaltový podklad kromě zaváděcího kopce nepotkáte. Na jednom okruhu se nastoupá zhruba 750metrů, dlouhá absolvuje okruhy dva přesto nenudí. Dá se říct, že se jedná o hodně spravedlivou trasu. Tváří v tvář počasí a odloženému startu kašlu na rozjíždění a sedím v autě s topením na plno. Paráda. Dvacet minut před startem na to přeci jen vlezu ale ani 15minut jízdy mě nerozehřívá, je fakt zima na květen.

Startuji z první vlny a hned v úvodu nechávám jet trio Tvrdík, Matoušek, Kec. Na trati, kde je to víceméně pořád každý za svoje není moc taktické se zničit v prvních 20 minutách závodu na 69km. Na vrcholu stoupání formujeme skupinku, je tady se mnou Venca Holub, Honza Štastný, Petr Frank, Vojtěch Jonáš a další dva, které neznám. Prokousáváme se prvním okruhem celkem svižně a v závěru už jedeme jen ve čtyřech. Od zhruba dvacátého kilometru cítím měkčí zadní kolo, ale zdá se, že to drží, tak pokračuji opatrně v závodě (po závodě zjišťuji, že to měl na svědomí 5cm dlouhý hřebík). Ve stoupání na Trnovou ujíždí Honza, v kopci kde já jedu 22/32 dává svoje nejlehčí 36/36 a zvířecí silou mizí. Šílený. Naše trio chvíli zkouší pronásledovat, ale okruh téměř nepřeje profitování z hákování a za chvíli je nám jasné, že nemáme šanci. Stále držíme vysoké tempo a začínám toho mít celkem dost. V závěrečném kopci nastupuje Venca a Vojta se ho drží, já bohužel už nemám nohy. Ve sjezdu se ještě přiblížím na kontakt, ale na rovince po poli mezi Lipenci a Zbraslaví opět ztrácím.

Cíl protínám v čase přesně 3 hodiny a mám toho akorát. Sedmé místo celkově a 2 v kategorii za Vencou, s tím jsem spokojen. Proti loňsku se trať lehce změnila a natáhla z původních 55 na 69km, což už na tak malém prostoru je pozoruhodné. 

Na krátké naše barvy výborně hájil Jakub a dojíždí třetí celkově, druhý v kategorii za Vojtou Císařem.

Související články

Author Král Šumavy 2008

Tento víkend se jel v Klatovech další, již 15. ročník legendárního závodu s největší cyklistickou účastí, Author Král Šumavy. Letos se i přes kolizní termín s jinými závody, postavilo na start více jak 2200 závodnic a závodníků milující horská kola. S roční odmlkou i náš team měl své zastoupení a to jak na dlouhé trase, kde závodil Jirka, tak na krátké, kde jsme měli dvě želízka v ohni Jitku a Otu. Start dlouhé byl již v 7:30 sobotního rána a to znamenalo se do Klatov vydat o den dříve. Start závodu proběhl v klidu. S vidinou 105 km v šumavských kopcích by se dalo čekat relativně pomalé tempo, ale to by na startu nesměli být závodníci, kteří si brousili zuby na dobré umístění.

Pražská padesátka 2008

Jednou z priorit pro letošní sezonu byl teamový závod v rámci pražské 50ky. Ohledně složení naší pětice nebylo jasno do poslední chvíle a nakonec jsme se v mrazivém ránu postavili na start pouze ve čtyřech. Skisáky mě a Otu doplnili hostující kralupský netopýr Marry a...

Mtb Posázavím

Prvomájový závod, který se již tradičně koná v den státního svátku, připadl tentokrát na pátek. Únava z minulého víkendu naštěstí odezněla včas a tak jsem byl připraven vpohodě. Náš tým zde měl početné zastoupení, jeli jsme ve složení: Lukáš, Ota, Blacky a Jitka. Já jsem měl bohužel až druhou...