Trek Cukroušův Mazec 1.2.2013

Druhý ročník Cukrouše přilákal více než dvě stovky závodníků, kteří mohli volit mezi 35km a 69km variantou. Blacky se rozhodl pro dlouhou a Jakub, který preferuje XC závodění, se přihlásil na krátkou. Počasí se rozhodlo držet teploty v jednociferných hodnotách, naštěstí bez srážek.

Trasa Cukrouše se dá charakterizovat jako sled krátkých velmi prudkých kopců. Pasáží po rovině zde není mnoho a asfaltový podklad kromě zaváděcího kopce nepotkáte. Na jednom okruhu se nastoupá zhruba 750metrů, dlouhá absolvuje okruhy dva přesto nenudí. Dá se říct, že se jedná o hodně spravedlivou trasu. Tváří v tvář počasí a odloženému startu kašlu na rozjíždění a sedím v autě s topením na plno. Paráda. Dvacet minut před startem na to přeci jen vlezu ale ani 15minut jízdy mě nerozehřívá, je fakt zima na květen.

Startuji z první vlny a hned v úvodu nechávám jet trio Tvrdík, Matoušek, Kec. Na trati, kde je to víceméně pořád každý za svoje není moc taktické se zničit v prvních 20 minutách závodu na 69km. Na vrcholu stoupání formujeme skupinku, je tady se mnou Venca Holub, Honza Štastný, Petr Frank, Vojtěch Jonáš a další dva, které neznám. Prokousáváme se prvním okruhem celkem svižně a v závěru už jedeme jen ve čtyřech. Od zhruba dvacátého kilometru cítím měkčí zadní kolo, ale zdá se, že to drží, tak pokračuji opatrně v závodě (po závodě zjišťuji, že to měl na svědomí 5cm dlouhý hřebík). Ve stoupání na Trnovou ujíždí Honza, v kopci kde já jedu 22/32 dává svoje nejlehčí 36/36 a zvířecí silou mizí. Šílený. Naše trio chvíli zkouší pronásledovat, ale okruh téměř nepřeje profitování z hákování a za chvíli je nám jasné, že nemáme šanci. Stále držíme vysoké tempo a začínám toho mít celkem dost. V závěrečném kopci nastupuje Venca a Vojta se ho drží, já bohužel už nemám nohy. Ve sjezdu se ještě přiblížím na kontakt, ale na rovince po poli mezi Lipenci a Zbraslaví opět ztrácím.

Cíl protínám v čase přesně 3 hodiny a mám toho akorát. Sedmé místo celkově a 2 v kategorii za Vencou, s tím jsem spokojen. Proti loňsku se trať lehce změnila a natáhla z původních 55 na 69km, což už na tak malém prostoru je pozoruhodné. 

Na krátké naše barvy výborně hájil Jakub a dojíždí třetí celkově, druhý v kategorii za Vojtou Císařem.

Související články

ČP XC Pardubice

Páteční odpoledne slibovalo hezké počasí a tak jsem se na sobotní pohár moc těšil. První závod sezony, lehká nejistota a nervozita jak na tom jsou soupeři, navíc nové kolo, které jsem neprojel víc než kolem bloku.

Südtirol Dolomiti Superbike 2008, Salzkammergut Trophy 2008 (1. část)

Tyhle dva závody jsou na evropským kontinentu pojem. Jsou v těsném sledu za sebou a tak rozhodnutí zkusit si zazávodit na obou padlo hned jak sem o nich uslyšel. Tenhle nápad nadchl i Honzu se Šárkou a tak koncem května jsme se začali domlouvat na odjezdu. Konečné rozhodnutí padlo v půlce června a tak bylo jasné, že v červenci se vydáme na naši malou evropskou štaci. V pátek ráno 4. července se balíme a společně se Šárkou Vejvodovou (Rock machine - cyklomax Woman) vyrážím směr Beroun, kde nabíráme Honzu Sušánku (cyklotrenink.com) a plnou parou jedeme k německým hranicím. Naše Octavia combi je naložená až po střechu, ale i tak nám cesta ubíhá docela svižně. V Plzni stavíme ještě na rychlý nákup jídla, ale jelikož už v autě moc místa není, moc toho nenakupujeme, bereme jen jídlo na první dva dny.

XC Nasavrky 5/4/2009

První závody sezony bývají vždy trochu s otazníkem. Kdo přijede v jakém dresu? Kdo v jaké formě? Jaké bude počasí na začátku dubna? A hlavně jak mi to pojede? Zimní přípravu, jestli se to tak dá nazvat, nemám nijak systematickou a jaro beru spíše jako rozjíždění, než ladění formy....