Trek Fuel EX 2013

 

Další novinkou firmy Trek pro rok 2013, kterou Vám na našem blogu představíme, je Fuel EX. Zatímco u modelů Superfly se změny týkaly pouze nejvyšších modelů, modelovou řadu Fuel EX přepracoval Trek kompletně.

 

Nový Trek Fuel EX nabídne 130 mm zdvih jak zadní stavby, tak i vidlice, což je o 10 mm více než dosavadní modely. Mnohem důležitější pro vlastnosti kola je ovšem změna geometrie rámu. Trek Fuel EX , ačkoliv ho Trek řadí do kategorie Singletrack Trail, jsme znali jako velmi univerzální kolo, které se neztratí ani na nějakém náročnějším maratonu. Ve srovnání s jinými trailbiky neměl Fuel EX tak krátký posed a nečinilo mu potíže ani svižné tempo do kopce.

 

 

 

U modelů 2013 došlo k výraznému zkrácení rámu, zvětšil se úhel hlavové trubky a bylo také sníženo těžiště kola. Změny mají samozřejmě pozitivní vliv na stabilitu a ovladatelnost kola ve sjezdech, na druhou stranu ubraly kolu z jeho vrchařských schopností.

Mimo změny geometrie najdeme na nových rámech i ISCG 05 mount pro montáž napínáku řetězu (od modelu EX 8 výše) a možnost vnitřního vedení ovládání teleskopické sedlovky (také od modelu EX 8). Novinkou je také použití tlumičů a vidlic Fox s ovládáním CTD. Můžeme zde nastavovat 3 jízdní módy – stoupání (Climb), jízda (Trail) a sjezd (Descend). Tlumiče i vidlice Fox si nadále ponechávají skvěle fungující dvoukomorovou technologii DRCV. Stejně jako v letošním roce řada Fuel EX zahrnuje 3 modely s karbonovým OCLV rámem a 5 modelů s hliníkovým rámem z materiálu Alpha Gold Platinum.  

 

 

 

Nový Trek Fuel EX jsme měli možnost otestovat na krásných trasách Flowtrail Stromberg nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Na trailu plném klopených zatáček, kořenů a skoků jsme si to na novém Fuelu EX užívali. Rychlé kličkování mezi stromy a svižná jízda na rovinatých úsecích nečinili kolu žádné problémy. V tomto směru je s novým modelem EX více zábavy. Při návratu na začátek trailu však bylo znát, že v porovnání s předchozí generací, je Fuel EX ve stoupání o něco pomalejší. Ovšem z mého pohledu teď Trek Fuel EX mnohem víc zapadá do kategorie, do které ho řadí sám výrobce. 

 

Nové modely Trek Fuel EX najdete již brzy na našem e-shopu v kategorii celoodpružená horská kola. Pokud byste se chtěli dovědět více, napište nám na rezervace@skiservis.cz.

Více informací o značce a a přehled nabízených kategorií kol naleznete na stránce Trek.

 

Štítky: 

Související články

Trek Superfly 2013

V polovině července představil Trek ve Frankfurtu nad Mohanem kompletní kolekci kol na rok 2013. Nejvýraznější novinkou v kategorii MTB od Treka pro rok 2013 je beze sporu nový karbonový Superfly SL a Superfly 100 SL. Oba nové rámy vznikly v rámci tzv. ...

Nový Trek Fuel EX 29

Trek Fuel EX známe jako skvělé univerzální kolo patřící k tomu nejlepšímu, co kategorie trailbiků nabízí. Pro letošní sezónu prodělal tento model velkou proměnu (více se o ní můžete dočíst v článku Trek Fuel EX 2013....