Trek Night XC 2013 - Hostivař

Druhý ročník noční série XC závodů pořádaný Petrem Polívkou si nemohl přát lepší zahájení. Relativně teplý večer, dokonale suchá trať a velmi solidní účast dávaly tušit, že opět půjde o pohodovou, byť pro čelo závodu ostrou akcičku.


Již loni se Petrovi podařilo vybalancovat obtížnost tratí tak, že by se za ně nemusel stydět jakýkoli denní závod. Prudké výjezdy, motanice na rovině, sekce brzda-plyn a příjemné technické sjezdy Hostivařského okruhu letos doznaly jen kosmetických změn a přibyla čipová časomíra. Na muže čekaly čtyři okruhy a na ženy o jeden méně.
Z teamu kromě mě jede i Jonti, i když na nějaké taktizování na tak krátkém závodě není vůbec čas, to jste rádi, když se stihnete jednou za okruh krátce napít.


Na startu stojím ve druhé řadě a v duchu odhaduji, kdo a jak poletí. Kromě obvyklých podezřelých jak Koudy, Kéro a Šusik je tady Mašky, Robert, Honza, Jonti a dva týpci dokonce dorazili na CX kolech. Nic jiného, než od výstřelu šrot se nedalo čekat. V prvním kole se to trochu sortuje, jezdci nachází protnutí fyzičky a nočního skillu, sem tam se někdo vyválí. Ve druhém kole pokračujeme na čele zhruba v šesti, v nájezdu do třetího lehce cuká Michal Kubín na krosce. Až do teď diktoval závod, protože na rychlých úsecích ho díky kolu nikdo nepředjel a v terénu se předjet nedalo vůbec. Neváhám a jdu po něm, což je risk protože bajkeři za mnou si nás v terénu mohou dobře doskočit. Než se ale někdo z pronásledovatelů vydá  stíhat, máme pár solidních vteřin náskok.


Po třech sekcích mne Michal pouští dopředu a já nasazuji k hodně long range útoku. V současné formě to je jediná možnost, rozhodování v koncovce bych na této trati prohrál zcela jistě. V závěru třetího okruhu se na mne dotahuje Šusik, ale po oslnění bleskem od fotografa vyjíždí mimo optimální stopu a chybuje. Poslední okruh už dost bolí, je to všechno nebo nic. Snažím se jet čistě a ekonomicky, ztrácím akorát při předjíždění závodníků o kolo. Pár drobných chyb z únavy a vzhledem k nočním podmínkám mne samozřejmě nemine, ale cíl už je blízko a v posledním stoupání vím, že to je doma.


Jonti na trati bojuje se svojí šeroslepostí a dává nakonec přednost svižné bikovačce bez nároků na boj o medaile. Dvacet vteřin za mnou přijíždí Venca Šuser, třetí flek bere Honza Kec, Honza Mašek brambory a pětku dává Petr Koudelka. V holkách vyhrála Klára Křížová a handicapově počítaná kategorie veteránů je kořistí Míry Svobody.


První závod ze čtyř je za námi a bude se pokračovat příští středu, opět v Hostivaři, tentokrát na druhé straně. Team Ski a Bike Centra Radotín to určitě nevynechá.

Související články

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Malevil cup pohledem závoďáka

Malevilské Bikování nechalo jen málo koho klidným. A tak když jsme v pátek dorazili na Malevil,už se to tam závoďákama jen hemžilo. S Verunkou ze Cycling Pointu jsme se hecly,že dáme ještě v pátek pořadateli připravenou časovku do vrchu.
Verča už byla v Jablonném od čtvrtka a tak jsem od...