Trek Night XC 2013 - Hostivař II

Druhý podnik nočních XC se z původně plánované Krče přesunul na poslední chvíli opět do Hostivaře, tentokrát na druhý břeh. Petr Polívka připravil novou zajímavou trať s množstvím technických pasáží, zázemí tentokrát bylo dotaženo k dokonalosti a místní hospoda sportovní komplexu v ulici Turínská nabídla před i po závodě příjemné prostředí i občerstvení. Opět jsme se Jontim postavili na start s vidinou parádní noční zábavy.

Osobně jsem ještě využil možnost půjčit si nový model čelovky Silva trail elite. Je vidět, že u Silvy ušli hodně daleko a doba, kdy jejich světlo byla velká kráva, jsou minulostí. Malinká 62gr vážící věcička, kterou jsem měl možnost zkusit, svítila skutečně parádně.

Iluzi o formě jsem si po sobotě nedělal a hlavním cílem bylo přežít a moc neztratit do celkového hodnocení. Tento cíl se povedl jen částečně, protože na rozdíl od loňského ročníku se letos počítá ne součet umístění, ale součet časů, což jsem zjistil až po dojezdu. Já to nepovažuji za moc dobré, protože na tratích se hodně předjíždí o kolo i více kol a dosud jsem to bral na pohodu a i obětoval pár sekund sem a pár tam, abych nikoho neohrozil a nestresoval.

Záhy po startu jsem svým nepochopením trasy zaváděcího kola zapříčinil nedorozumění v balíku a sám se propadl ze slušné pozice někam ke dvacáté pozici. Zaváděcí a první kolo tak bylo ve znamení maximálního šrotu, a když jsem si v půlce závodu dojel na dostřel medailové pozice, už nebyla síla nic udělat a naopak jsem se začal zase propadat. Zaváhání po startu nejlépe využil Koudy ale i v dalších kolech podal přesvědčivý výkon a zvítězil systémem start-cíl. Druhý flek ve spurtu bral Honza Štastný nad Honzou Maškem a já si beru nepopulární brambory. Jonti nakonec přijíždí na desáté pozici. V hodnocení seriálu mi aktuálně patří třetí příčka a je jasné, že boj o první místo je již rozhodnutý, manko více než dvě a půl minuty nemám šanci na Petra Koudelku smazat. O druhé ale ještě rozhodně zabojuju, dělí nás zhruba půl minuty a to není nereálné.

Závod na Točné příští týden bude určitě boj do posledního metru i trasa mi bude myslím více sedět. Tentokrát to bylo spíše rychlé a silové, než dynamické a technické jako první závod.

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...