Trek Night XC 2013 - Hostivař II

Druhý podnik nočních XC se z původně plánované Krče přesunul na poslední chvíli opět do Hostivaře, tentokrát na druhý břeh. Petr Polívka připravil novou zajímavou trať s množstvím technických pasáží, zázemí tentokrát bylo dotaženo k dokonalosti a místní hospoda sportovní komplexu v ulici Turínská nabídla před i po závodě příjemné prostředí i občerstvení. Opět jsme se Jontim postavili na start s vidinou parádní noční zábavy.

Osobně jsem ještě využil možnost půjčit si nový model čelovky Silva trail elite. Je vidět, že u Silvy ušli hodně daleko a doba, kdy jejich světlo byla velká kráva, jsou minulostí. Malinká 62gr vážící věcička, kterou jsem měl možnost zkusit, svítila skutečně parádně.

Iluzi o formě jsem si po sobotě nedělal a hlavním cílem bylo přežít a moc neztratit do celkového hodnocení. Tento cíl se povedl jen částečně, protože na rozdíl od loňského ročníku se letos počítá ne součet umístění, ale součet časů, což jsem zjistil až po dojezdu. Já to nepovažuji za moc dobré, protože na tratích se hodně předjíždí o kolo i více kol a dosud jsem to bral na pohodu a i obětoval pár sekund sem a pár tam, abych nikoho neohrozil a nestresoval.

Záhy po startu jsem svým nepochopením trasy zaváděcího kola zapříčinil nedorozumění v balíku a sám se propadl ze slušné pozice někam ke dvacáté pozici. Zaváděcí a první kolo tak bylo ve znamení maximálního šrotu, a když jsem si v půlce závodu dojel na dostřel medailové pozice, už nebyla síla nic udělat a naopak jsem se začal zase propadat. Zaváhání po startu nejlépe využil Koudy ale i v dalších kolech podal přesvědčivý výkon a zvítězil systémem start-cíl. Druhý flek ve spurtu bral Honza Štastný nad Honzou Maškem a já si beru nepopulární brambory. Jonti nakonec přijíždí na desáté pozici. V hodnocení seriálu mi aktuálně patří třetí příčka a je jasné, že boj o první místo je již rozhodnutý, manko více než dvě a půl minuty nemám šanci na Petra Koudelku smazat. O druhé ale ještě rozhodně zabojuju, dělí nás zhruba půl minuty a to není nereálné.

Závod na Točné příští týden bude určitě boj do posledního metru i trasa mi bude myslím více sedět. Tentokrát to bylo spíše rychlé a silové, než dynamické a technické jako první závod.

Související články

Sázavský Blizák 2008

Další závod konající se v údolí tekoucí řeky Sázavy se jel tuto sobotu. Zázemí závodu bylo situováno do města Sázavy pár kilometrů od Prahy. Ve stejném termínu konající se MČR v XC a maratón v Polské Gluszyci se nedalo očekávát účast liťáků, ovšem na startu se alespoň představili naši cyklokrosaři Radek Šimůnek a Martin Bína. I náš team měl své zastoupení v podobě Oty.

Winter Trans Brdy 15/11

„Přijeďte si do Let zazávodit a udělat tak pohodovou tečku za závodní sezonou“. Kdo na to Michalovi skočil, ten si pěkně protáhl nohy. Obec Lety, ač malá počtem obyvatel, je z bikového hlediska jednou z nejdůležitějších na mapě ČR. Startuje se zde každoročně serie tří brdských závodů s různým...

Berounský Bikemaraton 7/6/2009

Letos prvním závodem pod taktovkou Michala Daleckého byl Berounský bikemaraton. Datum připadlo na šťastnou sedmičku 7/6 a počasí přislíbilo o něco přívětivější tvář než minulý týden na Králi. Každý maraton se snaží mít...