Trek Night XC 2013 - Hostivař II

Druhý podnik nočních XC se z původně plánované Krče přesunul na poslední chvíli opět do Hostivaře, tentokrát na druhý břeh. Petr Polívka připravil novou zajímavou trať s množstvím technických pasáží, zázemí tentokrát bylo dotaženo k dokonalosti a místní hospoda sportovní komplexu v ulici Turínská nabídla před i po závodě příjemné prostředí i občerstvení. Opět jsme se Jontim postavili na start s vidinou parádní noční zábavy.

Osobně jsem ještě využil možnost půjčit si nový model čelovky Silva trail elite. Je vidět, že u Silvy ušli hodně daleko a doba, kdy jejich světlo byla velká kráva, jsou minulostí. Malinká 62gr vážící věcička, kterou jsem měl možnost zkusit, svítila skutečně parádně.

Iluzi o formě jsem si po sobotě nedělal a hlavním cílem bylo přežít a moc neztratit do celkového hodnocení. Tento cíl se povedl jen částečně, protože na rozdíl od loňského ročníku se letos počítá ne součet umístění, ale součet časů, což jsem zjistil až po dojezdu. Já to nepovažuji za moc dobré, protože na tratích se hodně předjíždí o kolo i více kol a dosud jsem to bral na pohodu a i obětoval pár sekund sem a pár tam, abych nikoho neohrozil a nestresoval.

Záhy po startu jsem svým nepochopením trasy zaváděcího kola zapříčinil nedorozumění v balíku a sám se propadl ze slušné pozice někam ke dvacáté pozici. Zaváděcí a první kolo tak bylo ve znamení maximálního šrotu, a když jsem si v půlce závodu dojel na dostřel medailové pozice, už nebyla síla nic udělat a naopak jsem se začal zase propadat. Zaváhání po startu nejlépe využil Koudy ale i v dalších kolech podal přesvědčivý výkon a zvítězil systémem start-cíl. Druhý flek ve spurtu bral Honza Štastný nad Honzou Maškem a já si beru nepopulární brambory. Jonti nakonec přijíždí na desáté pozici. V hodnocení seriálu mi aktuálně patří třetí příčka a je jasné, že boj o první místo je již rozhodnutý, manko více než dvě a půl minuty nemám šanci na Petra Koudelku smazat. O druhé ale ještě rozhodně zabojuju, dělí nás zhruba půl minuty a to není nereálné.

Závod na Točné příští týden bude určitě boj do posledního metru i trasa mi bude myslím více sedět. Tentokrát to bylo spíše rychlé a silové, než dynamické a technické jako první závod.

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...