Trek Night XC Krč

Druhá serie Trek night XC se konala v Krčském lese a tam je to záruka kvalitních pěšinek a technických lahůdek. Charakterem byla trať jiná než v Hostivaři a vyžadovala odlišný přístup. Minulý týden hodně záleželo na světlech, tentokrát to  bylo spíše o hrubé síle a taktice. Na startu se ke mě přidal Jano.

 

V mém pojetí tradiční tip top stíhání registrace, rozjetí na okruhu a jde se na to. Konkurence se trochu rozrostla. Kromě Petra Tatíčka a Robeta Vrkoče dorazil Petr Tomek a Tomáš Podrazil. Okruh začíná rozřazovacím lehkým stoupáním, lesní pěšinka a první lahůdka –objezd skalky s prudkým esíčkem. Držím se na pátém místě a jedu na jistotu. Následuje stoupání se 180 vracečkou, tady skáču Míru Mesteka a trochu čekám, že za to vezme někdo na čele. To se neděje a kompaktně vyjíždíme na rovinatý úsek. Při rozjíždění jsem si vyhlédl fikačku vnitřkem zatáčky kde je velký strom a jdu v ní na čelo. Lehce přidávám a kontroluji si závod.

 

Sjezd v plným, ostrá levá a náskok na lávku. Průlet loučkou kde je zázemí Velké Kunratické a jdeme na nepříjemný výjezd na Hrádek, končící zatáčkami na skále. Z první pozice si jedu svižnější pohodu, nahoře jde do čela Tomáš a houpavý singlík za Hrádkem celkem drtíme. Jen tak tak dobrzdíme a je tady asfaltový přejezd, snadno jdu na špic a do technických toček jedu jako první. Následuje překážka ve formě ležícího kmenu, je lehce šikmo a dost vysoký. Seskakuji a přebíhám. Opět mě bere Tomáš, který to přejel v sedle. O pár toček dál je druhý padlý kmen, jsem celkem rozhozený, a tak ho radši běžím. Pořadí se lehce přesype, nicméně na průjezdu do druhého kola jsme opět kompaktní. Tady odpadá Tomáš s defektem. Následující tři kola jedeme jen ve trojici. Na špici jedu nejvíce já a pak Robert. Ve druhém kole to bohužel balí Jano, nesedlo mu takhle navečer se drtit po tmě v intenzitě

 

Identifikuji singlík za Hrádkem jako místo kde mohu získat 15-20metrů. Zbytek okruhu jsme velmi vyrovnaní a bojujeme o metry, podjíždíme se v zatáčkách a dochází i na lehké vytlačování. Asi nám zapomněli říct, že se jede po tmě. Téměř všechno letíme v těsném háku a já si jen říkám, že bych nerad vzal pařízek, kterých kolem cesty v listí bylo plno. Lehce cukám ve třetím kole v singlu za Hrádkem, ale na kládách mě zase mají. To je místo kde jsem hodně slabý. Ve čtvrtém se snažím najet výjezd na Hrádek jako první, ale Robert mě nepouští a je z toho celkem solidní přetlačovaná, když letíme na velkou vedle sebe první část výjezdu. Nahoře si hrozně dáváme, ale přeci jen jsem na singlu první. Now or never, cihla na plyn, stíny stromů a horizonty hupíků se míhají, jedu více méně po paměti. Sjezd na asfalt hodně ostře. Mám náskok a věřím, že to vyjde. Bohužel sukuju řetěz (fakt to chce nový pily) a přicházím o cenné 2-3 vteřinky.

 

Se soupeři v zádech šněruju zatáčky k první kládě. Běžíme ji všichni. Trochu jsem ztratil, ale stále tak 15 metrů mám. Je mi jasný, že když druhou kládu neskočím dobře, budu třetí. Brzdím víc než bych musel, lehká sekačka na hraně za velkou pilu ale jsem na druhé straně a už jen spurt do cíle. Zahajuji s náskokem 3-4 metry, je to docela do kopce a to mi jde. Dva metry před páskou zvedám ruku a už vím, že vyhraji. Nakonec to vyšlo o 15-20cm, tak těsně jsem to nečekal.

 

Proti Hostivaři to bylo v Krči daleko ostřejší závodění a díky okruhu, který byl jezdivější nebylo moc míst, kde se dalo technicky zvládnutou noční jízdou výrazně nahnat. Jsem zvědav na poslední zastávku na Točné.

 

Vyhlášení tradičně proběhlo v pohodovém duchu nad pivkem s kamarády. Ženy vyhrála Jana z BikeClinic a v mužích se na děleném třetím umístil Robert s Petrem, fakt se nedalo určit, kdo byl z nich na pásce dřív.

 

fotky Jirka, Ivo Hykyš  


Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...