Trek představil nové silniční modely Madone a Domane 2013


Po představení zcela nové platformy silničního kola, modelu Domane, na jaře tohoto roku představil Trek všcehny novinky v segmentu silničních modelů na sezónu 2013. Nejzajímavější  novinkou je určitě kompletně nový rám Madone. Poprvé budeme mít možnost vidět nové stroje v akci již na Tour de France.

Nový rám najdeme na kolech Madone z řad 5, 6 a 7. Na rámy z řady 7 je použit karbonový materiál 7-series OCLV Carbon. Nové rámy přináší lepší aerodynamiku, výrazné snížení hmotnosti a také nabídnou více komfortu než předešlá generace. Nový rám řady Madone 7 váží pouze 750g, což je o 165g méně oproti letošním topmodelům. Spolu s novou vidlicí srazili konstruktéři Treku váhu celého rámového setu o 200g. Na snížení aerodynamického odporu má hlavní podíl nové tvarování trubek označované jako KVF (Kammtail Virtual Foil).

 


 


Na rámu najdeme prvky na které jsme již u Treku zvyklí – střed BB90, hlavová trubka E2, vnitřní vedení lanek, vestavěné snímače kadence a rychlosti Ant+ a kompletní přípravu rámu pro instalaci elektronického řazení Shimano Di2. Velmi nezvyklou novinkou je umístění zadní brzdy. Tu nenajdeme na zadních vzpěrách, nýbrž pod středovým složením. Zajímavě řešená je také přední brzda, která je částečně integrována do vidlice. Toto umístění brzd má zlepšit aerodynamiku kola. Rámy nové Madone budou vyráběny ve 2 geometriích, závodní H1 a sportovní H2.

Nově ponesou označení Madone i hliníkové modely silničních kol. Konkrétně se jedná o modelovou řadu do letoška označovanou 2 series. Hliníkové rámy Madone mají stejný tvar jako karbonové, rozdíl je jen v klasicky umístěné zadní brzdě.

Silniční kola  Domane 6 jsme mohli vidět už na jaře. Na rok 2013 bude tato modelová řada komfortních silničních kol rozšířena o řady  4 a 5 s karbonovými rámy a řadu 2 na hliníkových rámech. Všechny modely Domane jsou vybaveny technologi IsoSpeed. Která umožňuje sedlové trubce pohybovat se nezávisle na horní rámové trubce.

Trek také rozšířil nabídku dámských silničních kol. Modely s označením WSD najdeme v každé jednotlivé řadě Madone i Domane.

Další novinky a první jízdní zkušenosti se silničními koly Trek 2013 Vám přineseme v dohledné době. Brzy také najdete nové modely na našem eshopu. Pokud máte zájem o bližší informace o modelech Trek 2013, pište na rezervace@skiservis.cz.
 

Štítky: 

Související články

Trek Superfly 2013

V polovině července představil Trek ve Frankfurtu nad Mohanem kompletní kolekci kol na rok 2013. Nejvýraznější novinkou v kategorii MTB od Treka pro rok 2013 je beze sporu nový karbonový Superfly SL a Superfly 100 SL. Oba nové rámy vznikly v rámci tzv. ...

Trek Fuel EX 2013

 

Další novinkou firmy Trek pro rok 2013, kterou Vám na našem blogu představíme, je Fuel EX. Zatímco u modelů Superfly se změny týkaly pouze nejvyšších modelů, modelovou řadu Fuel EX přepracoval Trek kompletně.

 

Nový ...

DRUHÝ TESTOVACÍ VÍKEND 2009 - report

Předposlední květnový víkend  byl v Radotíně opět velkým svátkem cyklistiky. Ve Ski a Bike Centru Radotín se konal již druhý letošní Testovací víkend horských kol. Počasí bylo opět neuvěřitelně příjemné a účast cyklistických nadšenců ještě vyšší než při předchozím květnovém...