Trek Smart Wheel Size – průměr kol dle velikosti rámu

Trek postupně začíná odhalovat novinky na příští sezónu. U kol MTB začal trochu nezvykle rekreačními modely, u nichž spouští koncept Smart Wheel Size. Ten spočívá v rozdílném průměru kol u různých rámových velikostí. Velikosti 13“ a 15,5“ budou na 27,5“ kolech, od velikosti 17“ pak bude průměr kol 29“. Jezdci menších postav tak nebudou muset řešit dilema, jestli pro ně nejsou 29“ kola příliš velká.
 

Geometrie rámu u malých velikostí bude přizpůsobená specifikům 27,5“ kol, aby ovladatelnost kola byla co nejlepší. U rámů pro větší obvod kol pak najdeme léty prověřenou a osvědčenou geometrii G2.
 

Koncept Smart Wheel Size najdeme prakticky u všech pánských i dámských hardtailů. Například obnovený model Marlin bude dostupný ve 3 provedeních 5, 6 a 7. Přičemž na výběr bude hned 7 velikostí rámu od 13,5“ do 23“.
 

Nový dámský Skye WSD bude nabízen ve 2 provedeních – Skye S a Skye SL. Oba modely budou osazeny hydraulickými kotoučovými brzdami. Hodně sympatické je, že i u takto dostupného modelu najdeme vnitřní vedení bowdenů. Kolo tak na první pohled působí velmi luxusním dojmem.
 

Nové kola Trek s konceptem Smart Wheel Size budou dostupná od podzimu, kdy je také najdete na našem e-shopu.
Štítky: 

Související články

Nový Trek Fuel EX 29

Trek Fuel EX známe jako skvělé univerzální kolo patřící k tomu nejlepšímu, co kategorie trailbiků nabízí. Pro letošní sezónu prodělal tento model velkou proměnu (více se o ní můžete dočíst v článku Trek Fuel EX 2013....

All-mountain řada kol Trek Fuel EX 2009

Po úspěšném loňském představení nové řady all-mountain biků Trek Fuel EX vám přinášíme možnost se důkladně seznámit s jeho letošními nástupci. V řadě Fuel EX se opět setkáme s několika modely, které nabízejí jezdci 120mm zdvihu zadní stavby. Zajímavé jsou zejména vyšší modely...