Trek Smart Wheel Size – průměr kol dle velikosti rámu

Trek postupně začíná odhalovat novinky na příští sezónu. U kol MTB začal trochu nezvykle rekreačními modely, u nichž spouští koncept Smart Wheel Size. Ten spočívá v rozdílném průměru kol u různých rámových velikostí. Velikosti 13“ a 15,5“ budou na 27,5“ kolech, od velikosti 17“ pak bude průměr kol 29“. Jezdci menších postav tak nebudou muset řešit dilema, jestli pro ně nejsou 29“ kola příliš velká.
 

Geometrie rámu u malých velikostí bude přizpůsobená specifikům 27,5“ kol, aby ovladatelnost kola byla co nejlepší. U rámů pro větší obvod kol pak najdeme léty prověřenou a osvědčenou geometrii G2.
 

Koncept Smart Wheel Size najdeme prakticky u všech pánských i dámských hardtailů. Například obnovený model Marlin bude dostupný ve 3 provedeních 5, 6 a 7. Přičemž na výběr bude hned 7 velikostí rámu od 13,5“ do 23“.
 

Nový dámský Skye WSD bude nabízen ve 2 provedeních – Skye S a Skye SL. Oba modely budou osazeny hydraulickými kotoučovými brzdami. Hodně sympatické je, že i u takto dostupného modelu najdeme vnitřní vedení bowdenů. Kolo tak na první pohled působí velmi luxusním dojmem.
 

Nové kola Trek s konceptem Smart Wheel Size budou dostupná od podzimu, kdy je také najdete na našem e-shopu.
Štítky: 

Související články

Sport Life 2008

Zveme vás na mezinárodní sportovní veletrh SPORT LIFE 2008 konaný v termínu 6.-9.11.08 v Brně. Pokud patříte mezi aktivní vyznavače cyklistiky a zajímají vás horké novinky pro nastávající sezónu, neměli byste si tuto událost roku nechat ujít....

Legenda pokračuje - představení kolekce Gary Fisher 2011

Gary Fisher, otec horské cyklistiky a stejnomenná značka kol představila novinky pro cyklistickou sezónu 2011. Zásadní novinkou bude nápis na spodní rámové trubce. Koncern TREK se rozhodl nabízet kola Gary Fisher jako součást nosné značky a to pod označením TREK Gary Fisher Collection. Tím se...

Ski a Bike Centrum Radotín v Cykloškole Jardy Kulhavého

Podívejte se na videa ze seriálu Cykloškola Jardy Kulhavého, kde se dozvíte základní věci o jízdě na kole, jeho přípravě, údržbě a dalších technické vychytávky, které jsou nepostradatelné pro začínající i zkušené bikery.

V prvním videu si řekneme, proč je důležité mít...