UAC Kbelský Pahorek 9.6.2012

V sobotu jsem vyrazil na nový Pražský závod v rámci UAC, který se jel v Kbelech. Pořádal ho cyklistický klub Sokol Kbely. 
Přibližně v jedenáct jsem dorazil na místo konání, zaregistroval se a šel se podívat na trať a soupeře.

Trať XC měřila 3,8km, jelo se 8 kol, pořadal uváděl převýšení 60m na kolo, ale byly tam jen dva krátké kopečky, které šlo jezdit i na velkou. Náročnější mi přišli roviny po drncavé louce, nemám to moc rád, ale konečně závod, kde mi 29 full přinese výhodu. Soupeřů bylo taky dost, Venca Aška, Pavel Gonda a velké množství nabušených silničářů. 


Na startu jsem se jako obvykle netlačil dostatečně dopředu, tak jsem startoval až asi ze třetí řady. Hned po startu ujel Jan Matoušek, který jel systémem start - cíl a nikomu nedal šanci. Potom jela dvojice Aška, Gonda a potom asi desetičlenná skupina, ve které taky jedu. Držím se přibližně uprostřed, po stoupání jdu na druhou pozici. Asi kolo a půl jede na špici Jan Matějů, další kola se střídáme jen Jan Pithart, Míra Mestek, Matějů a já. Že se tolik lidí jen veze se mi nelíbí a v stoupání ve čtvrtém kole nastupuju, ve sjezdu si vytvářím díru a asi půl kola jedu šrot. Nakonec mě sjíždí asi osm lidí, na rovině nemám šanci ujet ani to extra roztrhat, ale asi tři jezdci odpadli. Dál jedeme na špici jen v původním složení, za mnou se to taky víc lidem nelíbí, ale konflikt je naštěstí jen ve slovní rovině. Já střídám, ale moc mi to po pokusu o únik nejede a snažím se zregenerovat. 


V předposledním kole se jede znovu velmi rychlé tempo, v členitějším úseky nastupuje a ujíždí Matějů, nikdo ho nedává, jsem vzadu, jedu co to jde, ale nestačí to. Jedeme už jen ve třech ve složení Mestek, Vitáček a já. Vitáček střídá, ale vypadá, že už moc nemůže a v posledním kole po stoupání a sjezdu odpadá. Snažím se jet co největší tempo a v posledním kole asi 500m před cílem postupně z prvního místa zrychluju, skupina za námi se blíží a nechci jet z druhé pozice. Postupně tam nakládám, do startovní roviny vjíždím s dostatečným náskokem a ve stoje spurtuju na převod 42x13. 


Nakonec je z toho 5. místo absolutně, 3. v kategorii 30-39 let.

Související články

Extrém okolo Mostu

7.června se sešla hrstka bajkerů na náročné, ne jen na image pojmenované, trati závodu Extrém okolo Mostu. Extrém v tomto případě nebyl jen o 90km dlouhé a 3000m stoupající trati. To nejtěžší bylo asi ve složení: 80% singltracky, velice náročné sjezdy, strmé výjezdy, trialové pasáže a dokonce freeridové vložky.
Asfaltové části by se daly spočítat na metry. Široké šotolinové cesty na stovky metrů. Jinak jen singl, singl a singl.
Pořadatelé včetně stavitele tratě Tomáše Trunschky označili trať jako 90km XC.

ABB Cup 2009

Týden po transbrdech, 23.5., se konal teprve druhý ročník závodu pod hlavičkou hlavního sponzora - ABB Cup. Místo konání bylo v Jablonci nad Nisou, tedy v Jizerských Horách. Na to, že se jednalo o druhý "díl" tohoto závodu, se sešlo poměrně početné startovní pole s cca 300 závodníky. Start byl...