Újezdský Duatlon 2016

Už pár let mám tento závod jako otevírák sezony, na který se snažím vyladit slušnou formu. Letos jsem na úkor běžek přidal v přípravě na běh a kromě slušného základu drtil poslední tři týdny před startem i intenzitu. To se ukázalo jako velmi dobrá taktika.

Na startovní lajně se jako obvykle mixují běžci, cyklisté a triatleti. Jsme rozeznatelní na první pohled podle toho, co má kdo na sobě. Lehce chaotický start se ihned zvrhává v plnou palbu. Na konci startovní rovinky mi hodinky ukazují tempo 2:57min/km, v lese to padá ke 3:15 a nikdo nevypadá, že by chtěl zvolnit. A to jsem si myslel jak to nedrtím, když běhám kilometrové intervaly na 3:30min/km. Můj průměr na první tři běžecká kola byl kolem 3:20 a do depa přiběhl na šestém fleku. V posledním okruhu jsem jen hypnotizoval paty Jirky Kaly a snažil se neumřít.

Tradičně rychlým depem smazávám pár sekund a dostávám do skupinky pronásledovatelů vedoucího Martina Olšana. Pár desítek sekund v tahu a ztrácíme hned vagonky, kilometr po startu už jedeme za Martinem jen dva, společnost mi dělá Venca Holub. Ze začátku teda dělám spíš společnost já jemu, musím se oklepat z běhu. Střídáme na špici a pomalu se přibližujeme Martinovi. V terénu ho v klídku docvakneme, tam mu to úplně nejde. Pokračujeme v lehce patové situaci dál ve třech. V půlce druhého okruhu to na něj zkusíme v místě, kde byl předtím dojet a na hákovací rovinky vyrážíme s náskokem 30m. Neznám moc lidí co by dojeli Vencu na rovince, když nechce, sám za to taky umím vzít, když je potřeba. Nicméně Martin nás po chvilce našeho střídání solo dojel. Letos vyhlásil jako cíl sezony placku z MČR v triatlonu a jak je vidět, elita je prostě jinde. Jen pro pocit si ho ještě urveme v technice před cílem, ale je nám jasné, že nás na běhu seseká.

Do závěrečného běhu jdu z prvního fleku, Vencu v zádech a hned za ním Martin. Po 300m tempa 3:25min/km mě v klidu Martin v lese předbíhá a vypadá jako by běžel pohodu. Za chvíli mě bere i Venca, ten si ale fest dává. Běh po kole vůbec netrénuju, tak nemám šanci. Kvůli jednomu závodu sezony to ani nedává smysl. S vědomím  pohodlného náskoku řadím pohodovější tempo kolem 4:00 a dobíhám na celkově třetím a prvním ve své kategorii. Celá trasa (2,8km běh +26km MTB + 1,9 běh) mi zabrala 1:03:15. Vítězný Martin mi dal 43sekund.

První start v nových dresech a hned taková pěkná bedna, kde mě v kategorii 35-45let doprovodili Ondřej Teplý a David Kudrna. Kromě zlata byl duatlon i potvrzení, že zimní trénink byl postaven efektivně.

 

Fotogalerie: 

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Zbraslavský běh 7/12

V neděli 7. prosince se běžel závěrečný podnik velké ceny HSH a sice Zbraslavský běh. Závod sám o sobě má již celkem tradici a na startu 26. ročníku se sešlo kromě velmi početných dětských kategorií 124 borců o borkyň k hlavnímu závodu. Trasa začíná „vyzouvákem" po žluté turistické k ...

Author 50 Bezděz 2009

Na třetí červnovou sobotu připadá rovinatá klasika v podobě závodu Autor Bezděz 50. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o trať 50 km dlouhou, vedoucí převážně v rovinatějším, ale písečno-kořenitým terénem pod hradem Bezděz nedaleko od Máchova jezera. Z našeho teamu sem se na závod vydal sám, jelikož každý už měl na tuto sobotu naplánováno něco jiného. Jelikož se v závodě jela i soutěž teamu, začal sem shánět nějaké dobré „koně“.