Újezdský Duatlon 2016

Už pár let mám tento závod jako otevírák sezony, na který se snažím vyladit slušnou formu. Letos jsem na úkor běžek přidal v přípravě na běh a kromě slušného základu drtil poslední tři týdny před startem i intenzitu. To se ukázalo jako velmi dobrá taktika.

Na startovní lajně se jako obvykle mixují běžci, cyklisté a triatleti. Jsme rozeznatelní na první pohled podle toho, co má kdo na sobě. Lehce chaotický start se ihned zvrhává v plnou palbu. Na konci startovní rovinky mi hodinky ukazují tempo 2:57min/km, v lese to padá ke 3:15 a nikdo nevypadá, že by chtěl zvolnit. A to jsem si myslel jak to nedrtím, když běhám kilometrové intervaly na 3:30min/km. Můj průměr na první tři běžecká kola byl kolem 3:20 a do depa přiběhl na šestém fleku. V posledním okruhu jsem jen hypnotizoval paty Jirky Kaly a snažil se neumřít.

Tradičně rychlým depem smazávám pár sekund a dostávám do skupinky pronásledovatelů vedoucího Martina Olšana. Pár desítek sekund v tahu a ztrácíme hned vagonky, kilometr po startu už jedeme za Martinem jen dva, společnost mi dělá Venca Holub. Ze začátku teda dělám spíš společnost já jemu, musím se oklepat z běhu. Střídáme na špici a pomalu se přibližujeme Martinovi. V terénu ho v klídku docvakneme, tam mu to úplně nejde. Pokračujeme v lehce patové situaci dál ve třech. V půlce druhého okruhu to na něj zkusíme v místě, kde byl předtím dojet a na hákovací rovinky vyrážíme s náskokem 30m. Neznám moc lidí co by dojeli Vencu na rovince, když nechce, sám za to taky umím vzít, když je potřeba. Nicméně Martin nás po chvilce našeho střídání solo dojel. Letos vyhlásil jako cíl sezony placku z MČR v triatlonu a jak je vidět, elita je prostě jinde. Jen pro pocit si ho ještě urveme v technice před cílem, ale je nám jasné, že nás na běhu seseká.

Do závěrečného běhu jdu z prvního fleku, Vencu v zádech a hned za ním Martin. Po 300m tempa 3:25min/km mě v klidu Martin v lese předbíhá a vypadá jako by běžel pohodu. Za chvíli mě bere i Venca, ten si ale fest dává. Běh po kole vůbec netrénuju, tak nemám šanci. Kvůli jednomu závodu sezony to ani nedává smysl. S vědomím  pohodlného náskoku řadím pohodovější tempo kolem 4:00 a dobíhám na celkově třetím a prvním ve své kategorii. Celá trasa (2,8km běh +26km MTB + 1,9 běh) mi zabrala 1:03:15. Vítězný Martin mi dal 43sekund.

První start v nových dresech a hned taková pěkná bedna, kde mě v kategorii 35-45let doprovodili Ondřej Teplý a David Kudrna. Kromě zlata byl duatlon i potvrzení, že zimní trénink byl postaven efektivně.

 

Fotogalerie: 

Související články

TZB Houštecký cyklomaraton 2008 - náš team na bedně

Poslední červnovou sobotu se jel kousek od Prahy ve Staré Boleslavi další závod Poštovní spořitelna maratón série TZB Houštecký cyklomaratón. Start a cíl je situován u sportovního areálu v samotné Houšťce u Staré Boleslavi. Závod díky svému rovinatému profilu bez většího kopce se řadí mezi rychlé závody s průměrem, za který by se nemusel stydět ani dobrý silniční cyklista. Náš team měl zastoupení v podobě Jitky, která se postavila na delší variantu trati, která měla cca. 78 km a Otu, který věřil v úspěch na trati krátké (50 km). Na start v /10:30/ se jako první postavila Jitka a ihned po startu si držela vedení ve své kategorii žen do 40 let. Jedinou vážnou soupeřku pro Jitku znamenala Jana Martínková z teamu cyklotrenink.com.

Běh do vrchu: Listonošův Krpál 15/3

V okolí Prahy pořádá již několik let sdružení Kopec sérii závodů do vrchu. Některé jsou snadné, jiné brutální, ale jak už u závodů do vrchu bývá, všechny spravedlivé. První podniky seriálu začínají již v únoru a běhá se v průběhu celého roku, většinou v neděli a někdy i v ...

Sázavský Blizák 2009

Nejprve jsem plánoval na víkend 20-21.6. volno, nicméně poté jsem se rozhodl že si zajedu "lokální" závod na sázavě - Sázavský Blizák. Trasu jsem zvolil kratší - 42km a myslím že jsem udělal dobře. Byl jsem poměrně znaven z celého týdnu a tak jsem se potřeboval pořádně rozjet. Na místě startu,...