Újezdský Duatlon 2016

Už pár let mám tento závod jako otevírák sezony, na který se snažím vyladit slušnou formu. Letos jsem na úkor běžek přidal v přípravě na běh a kromě slušného základu drtil poslední tři týdny před startem i intenzitu. To se ukázalo jako velmi dobrá taktika.

Na startovní lajně se jako obvykle mixují běžci, cyklisté a triatleti. Jsme rozeznatelní na první pohled podle toho, co má kdo na sobě. Lehce chaotický start se ihned zvrhává v plnou palbu. Na konci startovní rovinky mi hodinky ukazují tempo 2:57min/km, v lese to padá ke 3:15 a nikdo nevypadá, že by chtěl zvolnit. A to jsem si myslel jak to nedrtím, když běhám kilometrové intervaly na 3:30min/km. Můj průměr na první tři běžecká kola byl kolem 3:20 a do depa přiběhl na šestém fleku. V posledním okruhu jsem jen hypnotizoval paty Jirky Kaly a snažil se neumřít.

Tradičně rychlým depem smazávám pár sekund a dostávám do skupinky pronásledovatelů vedoucího Martina Olšana. Pár desítek sekund v tahu a ztrácíme hned vagonky, kilometr po startu už jedeme za Martinem jen dva, společnost mi dělá Venca Holub. Ze začátku teda dělám spíš společnost já jemu, musím se oklepat z běhu. Střídáme na špici a pomalu se přibližujeme Martinovi. V terénu ho v klídku docvakneme, tam mu to úplně nejde. Pokračujeme v lehce patové situaci dál ve třech. V půlce druhého okruhu to na něj zkusíme v místě, kde byl předtím dojet a na hákovací rovinky vyrážíme s náskokem 30m. Neznám moc lidí co by dojeli Vencu na rovince, když nechce, sám za to taky umím vzít, když je potřeba. Nicméně Martin nás po chvilce našeho střídání solo dojel. Letos vyhlásil jako cíl sezony placku z MČR v triatlonu a jak je vidět, elita je prostě jinde. Jen pro pocit si ho ještě urveme v technice před cílem, ale je nám jasné, že nás na běhu seseká.

Do závěrečného běhu jdu z prvního fleku, Vencu v zádech a hned za ním Martin. Po 300m tempa 3:25min/km mě v klidu Martin v lese předbíhá a vypadá jako by běžel pohodu. Za chvíli mě bere i Venca, ten si ale fest dává. Běh po kole vůbec netrénuju, tak nemám šanci. Kvůli jednomu závodu sezony to ani nedává smysl. S vědomím  pohodlného náskoku řadím pohodovější tempo kolem 4:00 a dobíhám na celkově třetím a prvním ve své kategorii. Celá trasa (2,8km běh +26km MTB + 1,9 běh) mi zabrala 1:03:15. Vítězný Martin mi dal 43sekund.

První start v nových dresech a hned taková pěkná bedna, kde mě v kategorii 35-45let doprovodili Ondřej Teplý a David Kudrna. Kromě zlata byl duatlon i potvrzení, že zimní trénink byl postaven efektivně.

 

Fotogalerie: 

Související články

XC Nasavrky 13.4.2008

Po sobotním poháru jsem přespal v Pardubicích u příbuzných a na lehké vyjetí vyrazil do Nasavrk. Již potřetí se tam jelo XC jako součást ceny Nasavrk v běhu. Běh je velmi známý, dorazila obrovská konkurence. Prvních osm běžců absolutně tradičně z Afriky, vítěz pražského ½ Hervisu doběhl až 4tý. Na XC, letos byla slibovaná nová technická trať, dorazilo i několik jezdců ze soboty, kteří dali Nasavrkám přednost před Pardubickou Alpinou.

24 Hodin MTB Bystřička 12-13/7 2008

Kudla ve vedru, kudla v dešti, kudla v blátě, asi tak bych na úvod charakterizoval druhý podnik seriálu 24 hodinovek MTB. Přijel jsem osvěžen 4 hodinami spánku po dovolené v Itálii a jediné na co jsem myslel při příjezdu do Bystřičky bylo, kde si v klídku tak 8 hodin schrupnout. Po týdnu nad 2000mnm mě bolela hlava a byl jsem ve vlažnějším rozpoložení. Ale nálada zbytku teamu mě rychle vtáhla do dění. První info o trati /7,3km 171m převýšení/ bylo, že je silová a není kde odpočívat, tak to není až tak dobrá zpráva. Ale podmínky jsou pro všechny stejný, takže nemá cenu to řešit. První rundu jede Tomáš a tak všichni vyhlížíme, kdo přijede první do cíle. Trochu nás zarazí, že to je závodník konkurenční 4ky. A to znamená jediné, bude boj! Já jsem ale přijel dneska vyhrát, takže druhej flek nepřipadá v úvahu.

První závod Českého poháru v půlmaratonu

Minulý týden jsem zahájil závodní sezónu na silnici, a to „Prvním šlápnutím“, které pořádají Vinohradské šlapky. Výsledky tohoto závodu byly dosti zmatečné, takže v podstatě ještě ani teď nevím, jak jsem to vlastně zajel. Holt bez čipů měřit okruhový závod se...