Velká Kunratická 2009

První podzimní běžecký závod je vždy ve znamení lehké nejistoty, jak to po sezoně v sedle bude vypadat. VK je zřejmě největším krosovým podnikem v ČR. Letos bylo v cíli na hlavní trase klasifikováno 1707 závodníků.

Z teamu Skisu se kromě mě terénímu běhu již nikdo nevěnuje, a tak jsem vyrazil na start sám. Protože jsem se zapoměl přihlásit v limitu, čekalo mě brzké vstávání a boj o posledních cca 70 čísel v den startu. 6,50 tedy stojím na louce u startu a čekám frontu. Potkávám pár známých a tak trávíme čas vzrušenou debatou jak to letos poběží. Notoricky známá trať přes 3 kopce a 4 brody potrápí každého bez výjimky. Dostávám číslo 543, což je super, neboť poběžím relativně brzo a nebude to ještě tolik rozblácené. Frčím zpět domů na snídani a před desátou opět směr Kunratice. Začátek dne tedy víc než rozlítaný. Jdu se rozběhnout a Šárka, která mě doprovází jde přímo ke startu. Lehký výklus, intervaly, rozcvičení a už stojím na startu. 30 sekund za mnou běží Jakub a protože vím, že je lepší, dávám si cíl, že mě nesmí předběhnout. Start a jde se na to. Běžím pohodu do prvního kopce a pak přitlačím na pilu a od vršku už drtím max. Pomalejší závodníky riskantně obíhám svahem, díky rukavicím točím okolo stromu bez rizika poranění ruky. Na Hrádek zapojuji pohon 4x4, v seběhu beru tenký provázek a opět díky rukavicím mohu bezpečně a rychle sbíhat. Když už i přes dvojitou kůži provaz nesnesitelně pálí, pouštím se a mám co dělat abych to ubrzdil před seskokem k potoku. Rovinka po asfaltu, poslední kopec. pařez od kterého opět přecházím do plného běhu a rovinka zpět na Hrádek, kde to opravdu bolí. Seběh z Hrádku, pomalejší běžci hezky uhýbají, to jsem ještě nezažil. Sprint do cíle a konec. Čas 14:14; 63. místo celkově. Zlepšil jsem si osobní rekord o více než minutu. Na závod jsem měl půjčený polar a průměr 182tepů si myslím dobře demonstruje jak si dávalSealed. S výsledkem jsem nad míru spokojen, ikdyž byl vykoupen třídení bolestí svalů, kdy schody představovaly velký problém a i vylézt z auta znamenalo se dost kousnout. Pokud forma vydrží, pomýšlel bych v prosinci na první desítku na zbraslavském běhu.

Štítky: 

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

Kelly´s Malevil Cup

Díky preciznímu time managementu a zpoždění českých drah jsem dorazil do místa závodu až po 23 v pátek. Spal jsme jinde než zbytek teamu a tak jsme se potkali až na startu. Zatímco Jirka s Honzou se k tomu postavili jako chlapi a v 8,30 se vydali na...

Malevil cup pohledem závoďáka

Malevilské Bikování nechalo jen málo koho klidným. A tak když jsme v pátek dorazili na Malevil,už se to tam závoďákama jen hemžilo. S Verunkou ze Cycling Pointu jsme se hecly,že dáme ještě v pátek pořadateli připravenou časovku do vrchu.
Verča už byla v Jablonném od čtvrtka a tak jsem od...