Vidlice Cannondale Lefty 2013


Vidlici Lefty představil Cannondale poprvé před 13 lety. Vidlice se vždy vyznačovala svou nízkou vahou a vysokou tuhostí. Do nadcházející sezóny vstoupí tato jednonohá vidlice s celou řadou změn, které by ji měly učinit ještě lehčí, pevnější a odolnější.


Lefty je od počátku konstruována jako upside down, spodní noha tedy zajíždí do horní. Cannondale upravil zejména spodní nohu. Její průřez přechází z kruhového ve spodní části do hranatého v horní části. V horní části jsou pak klasicky umístěné 4 sady jehličkových ložisek, které jsou však umístěné výše, než u předchozích verzí. Kruhový průřez spodní části byl použit kvůli utěsnění vidlice. Poprvé u lefty najdeme těsnění, podobně jako na klasické vidlici. Ložiska jsou nově uložena v olejové lázni. Byl tím prodloužen servisní interval vidlice na dvojnásobek, ze 100 na 200 hodin.


Ložiskové dráhy jsou navíc doplněné o funkci Auto reset. Občas mohlo dojít u vidlice Lefty k posunutí ložisek, což mělo za následek nemožnost využití celého zdvihu. To je u inovované vidlice zcela odstraněno. 


Součástí vidlice Lefty je nově také plastový ochraný kryt spodní nohy, kterým Lefty trochu připomíná motokrosovou vidlici.


Lefty bude opět vyráběna ve třech variantách – PBR s lockoutem na korunce, XLR a Carbon XLR, které mají lockout z řídítek. U hliníkových verzí PBR a XLR je korunka součástí horní nohy. Lefty Carbon XLR má karbonovou horní nohu, ke které jsou korunky lepené. Všechny varianty budou dostupné se zdvihy od 90 do 130 mm.


Novou Lefty vidlici najdeme na modelech Cannondale pro sezónu 2013, například také na úplné novince značky, novém trailbiku Cannondale Trigger


Brzy přineseme i fotografie a další novinky od Cannondale. 

Štítky: 

Související články

Kolo týdne - Cannondale Flash Carbon 29“ 3 2011

Cannondale Flash je řada kol, se kterou při svém uvedení dokázal Cannondale vzbudit nemalé pozdvižení. V době, kdy se většina pozornosti upíná na celoodpružená kola, se najednou objevilo kolo s pevným rámem, které znovu posouvá možnosti hardtailů o kus dál. Nebylo divu, že nezůstalo mnoho...

Cannondale F-Si 2015

Řada závodních hardtailů F (někdejší Flash) od Cannondale doznala oproti roku 2014 změny, které lze bez nadsázky označit slůvkem „revoluční“. Změnila se geometrie, zcela originálně je pojat pohon kola i prohnutá sedlovka a kolo disponuje novou verzí jednonohé vidlice Lefty. ...