Viprahlé Duše 6.10.2012

Dušičkový víkend již tradičně patří VIPrahlákům, kteří si letos vyšlápli trochu dále ze svého obvyklého teritoria, konkrétně do Českého Ráje. K precizně připravené trati se přidalo parádní počasí a nic nebránilo závodníkům vychutnat si časový limit pěti hodin. 

 

VIPrahlé Duše jsou MTBO závod s volným pořadím kontrol, mapu obdržíte na startu a zároveň vám začíná běžet čas. Kolik toho objedete a kudy je na vás. Hlavní je nepřijet do cíle moc brzo, ale ani po limitu a samozřejmě nebloudit mezi kontrolami. Volba trasy je plně v režii závodníků. Specialitou duší jsou kontroly umístěné na kostelech, kaplích, křížcích a dalších místech s religiozním nádechem.

 

Mezi fotkami je mapa s postupy vítěze Míry Rygla. Naše trasa byla velmi podobná. Také jsme začali na K10 a až na K14 jsme jeli kontroly ve stejném pořadí s drobnými odchylkami na postupech. My přeci jen nejsme tak rychlí, a tak jsme ve druhé půlce závodu pokračovali do rovinatější části mapy a vynechali K15, K17 a K18 v masivu vrchu Tábor. S postupem Míry se opět potkáváme na K19 a pokračujeme podobně až na K25, my vynechali K22 –byla moc do kopce . U K25 ve vesnici Krsmol jsme měli ještě dost času pokračovat na K26 a K20, zatímco Míra jel kratší cestou přes K21. Závěr přes K13 jsme měli stejný. Tedy naše score 20 kontrol, Míra dal 23.

 

Za 4 hodiny 37 minut jsme najeli 97km s převýšením 1650metrů. Na pár místech jsme nezvolili optimální postup, na jednom nás vypekla mapa, cesta v reálu neexistovala. I s tímhle se musí při MTBO počítat, přeci jen ne každá spojka lesem nebo přes pole je věčná a aktualizace map není tak častá jak by bylo potřeba. Do cíle jsme dorazili velmi vyčerpaní, tentokrát to dost bolelo. Solidní výkon nás vynesl na první místo v kategorii Mix a sedmé místo celkově. Velkou zásluhu na tom tentokrát měla Šárka, já si vybral slabší den, vlastně si ani nepamatuji, kdy se mi jelo naposledy takhle hrozně.

 

Zázemí kempu Březka kapacitně výborně vyhovovalo zhruba dvěma stovkám závodníků, nečekalo se výrazně na nic a i zpracování výsledků a vyhlášení pěkně odsýpalo. 

 

Jako po každém podniku VIPrahláků, mohu opět jen chválit a doporučit všem zájemcům o rekreační MTBO. Další šanci máte na jaře na VIPrahlém Bajkonuru. Pro šílence, kteří bez mapy nevydrží, bude opět lednová VIPrahlá SMRT.


Související články

Plešivecká Držka 19.4.2008

Jarní brdská klasika, dvě kolečka okolo legendárního Plešivce jsou poctivým závodem. Jedno kolo má 17,4km a převýšení 653 metrů, což je velmi výživná porce, obtížností nad drtivou většinou závodů v ČR – na 100km by vyšlo převýšení přes 3800m…

Salzkammergut Trophy 2008, 2. část

Jak sem již slíbil v minulém článku, zde je pokračování a další report ze Salzkammergut trophy 2008. Po týdením bikování v rakousko – italských dolomitech jsme se v pátek ráno zabalili, naložili kola, věci i sebe do auta a vydali jsme se směrem Salzburg, do místa našeho dalšího ubytování. Cestou jsme se ještě naposledy stavili v Lienzu, kde jsme natankovali kvalitní a opravdu lepší benzín než v ČR (o litr nižší spotřeba i s klimatizací) a pak jsme již upalovali směr Spittal a dál Taurenským tunelem po dálnici do Salzburgu. Do místa našeho ubytování jsme dorazili lehce po druhé hodině odpoledne. Po drobném nedorozumění jsme se ubytovali v pronajatém bytu v domě na kraji Salzburgu, kousíček od německých hranic. Vybalili jsme a odpoledne jsme se jeli všichni společně lehce projet před zítřejším závodem. Večer pak za námi dorazila Jana Martínková s Michalem Prokopem, a tak jsme na zítřejší závod byli komplet. Kromě Michala který jel 200 km trať, jsme všichni byli přihlášeni na krátkou variantu, tedy 56,7 km dlouhou trať.

1. závod KPŽ - Kutná Hora

Na první závod Kola pro život 2009, což je mimochodem již 10. Ročník, jsem se přihlašoval až na poslední chvíli, tedy na startu. Z toho také vycházela moje startovní pozice která nebyla moc příznivá. V minulých letech jsem KPŽ moc nejezdil, takže ani body nejsou. Smířil jsem se tedy s tím, že...