Viprahlé Duše 6.10.2012

Dušičkový víkend již tradičně patří VIPrahlákům, kteří si letos vyšlápli trochu dále ze svého obvyklého teritoria, konkrétně do Českého Ráje. K precizně připravené trati se přidalo parádní počasí a nic nebránilo závodníkům vychutnat si časový limit pěti hodin. 

 

VIPrahlé Duše jsou MTBO závod s volným pořadím kontrol, mapu obdržíte na startu a zároveň vám začíná běžet čas. Kolik toho objedete a kudy je na vás. Hlavní je nepřijet do cíle moc brzo, ale ani po limitu a samozřejmě nebloudit mezi kontrolami. Volba trasy je plně v režii závodníků. Specialitou duší jsou kontroly umístěné na kostelech, kaplích, křížcích a dalších místech s religiozním nádechem.

 

Mezi fotkami je mapa s postupy vítěze Míry Rygla. Naše trasa byla velmi podobná. Také jsme začali na K10 a až na K14 jsme jeli kontroly ve stejném pořadí s drobnými odchylkami na postupech. My přeci jen nejsme tak rychlí, a tak jsme ve druhé půlce závodu pokračovali do rovinatější části mapy a vynechali K15, K17 a K18 v masivu vrchu Tábor. S postupem Míry se opět potkáváme na K19 a pokračujeme podobně až na K25, my vynechali K22 –byla moc do kopce . U K25 ve vesnici Krsmol jsme měli ještě dost času pokračovat na K26 a K20, zatímco Míra jel kratší cestou přes K21. Závěr přes K13 jsme měli stejný. Tedy naše score 20 kontrol, Míra dal 23.

 

Za 4 hodiny 37 minut jsme najeli 97km s převýšením 1650metrů. Na pár místech jsme nezvolili optimální postup, na jednom nás vypekla mapa, cesta v reálu neexistovala. I s tímhle se musí při MTBO počítat, přeci jen ne každá spojka lesem nebo přes pole je věčná a aktualizace map není tak častá jak by bylo potřeba. Do cíle jsme dorazili velmi vyčerpaní, tentokrát to dost bolelo. Solidní výkon nás vynesl na první místo v kategorii Mix a sedmé místo celkově. Velkou zásluhu na tom tentokrát měla Šárka, já si vybral slabší den, vlastně si ani nepamatuji, kdy se mi jelo naposledy takhle hrozně.

 

Zázemí kempu Březka kapacitně výborně vyhovovalo zhruba dvěma stovkám závodníků, nečekalo se výrazně na nic a i zpracování výsledků a vyhlášení pěkně odsýpalo. 

 

Jako po každém podniku VIPrahláků, mohu opět jen chválit a doporučit všem zájemcům o rekreační MTBO. Další šanci máte na jaře na VIPrahlém Bajkonuru. Pro šílence, kteří bez mapy nevydrží, bude opět lednová VIPrahlá SMRT.


Související články

Zbraslavská Osma Jaro 2008

Podle všech pravidel tréninku by po těžkém závodu měla následovat kompenzace a klid. Ovšem pravidla jsou tady většinou k tomu, aby se porušovala a tak jsem se hned následující den po Malevilu vydal na Zbraslav na malý XC závod Zbraslavská Osma. Jezdí se zde již tradičně na jaře a na podzim a na startovních pozicích se míchají opravdoví hobíci s ostřílenými borci, kterým nedělá problémy jezdit bednu na velkém závodě.

Zahořanská Klika 14/9

O nultém ročníku tohoto závodu jsem se dozvěděl jen den před jeho konáním. Jediná informace byla: v 10:00 v Libři na fotbalovém stadionu, 45km. Co víc vlastně je potřeba vědět? I tak jsem ještě stačil myšlenkou na účast nakazit Jitku s Petrem. Osobně jsem účasti moc šancí...

Zbraslavská Osma XC 9.5.

Již druhým rokem se jel změněný okruh a navýšený počet kol. Technicky nenáročné XC na okruhu 1,3km každoročně přiláká pár desítek závodníků a závodí se o každý metr a sekundu. Měl jsem na výběr kategorii Masters a Elite. Zhodnotil jsem, že Masters bych na 99% vyhrál bez většího boje a zapsal se...