Winter Trans Brdy

Zavírák sezony v bikově nejvýznamější vísce v Čechách je téměř povinnost pro každého cyklistu brázdícího brdský hřeben. Zkrácená varianta letních Trasn Brd nabízí kromě náročných stoupání i hezké technické pasáže a svoje si najde každý, kdo se postaví na start. Z teamu Skisu jedu já a Lukáš.

Průměrné listopadové počasí uvítalo na startu přes 250 závodníků. Postavil jsem se celkem slušně, ale nikam dopředu se nerval, protože první kilometr za zaváděcí motorkou dává prostor k probití se vpřed. Vyjímečně sedlám půjčený stroj teamového kolegy Dana, Specialized stumpjumper HT v naprosto plné palbě. Mám docela strach, abych s ním něco neprovedl, a tak si v balíku dávám odstupy a jedu hodně opatrně, vnitřně ovšem dost v napětí. Je to ale závodní náčiní a tak mi po pár km úvodního kopce už hezky sedí v ruce a trochu se uklidňuji.

O tempo skupinky na čele se kromě černošické mafie stará Honza Škarnitzl, Tomáš Pešek, Ondra Cink a Jiří Chyba. S touto skupinkou dorážím na vrchol 7kilometrového stoupání a musím říct, že to je pro mě poprvé co jsem uvisel takto silnou skupinku. Na rovinkách hřebene si lížu rány hezky v háku a kousek za Skalkou se docela rovnám a mám pocit, že to dneska možná přežiju. Ale to už najíždíme do proslulých technických pasáží plných kořenů a kamenů. Tady nechávám elitu jet, protože nemám nervy na to ničit kolo jako oni. Jedu opatrně a v pohodě, což později má za následek, že mě dojíždí Tomáš Kozák, David Kramár a Václav Kocián. V pasážích po občerstvovačce se dělíme na dvě dvojice. Tomáš s Davidem ujeli s technických sjezdech a tak pokračuji se závodníkem Volvo Hase v jejich závěsu. V posledním významném kopci dávám turbosnack a trhám naši skupinku. Následný sjezd a singlíkové pasáže před cílem znám a věřím si, že dokážu náskok udržet. Plán se mi vydařil a cílem projíždím volným tempem na celkově 7. místě se ztrátou necelých 10 minut na Honzu Škarnitzla. Třetí rok po sobě tak beru třetí flek na bedně. Letos za Tomášem Kozákem /Hepos/ a Davidem Kramárem /Cycling Point/. Tepový průměr 172 ukazuje, že jsem jel opravdu svižně, čas závodu 1,49. Riskantnější jízdou v technických pasážích bych možná ještě minutku, dvě srazil, ale s rizikem pádu, defektu a poškození stroje. 

o necelou půlhodinku po mě přijíždí přítelkyně Šárka a bere druhý flek za Ivanou Loubkovou o 4 minutky. Lukáš dojíždí na 126. dnes to vzal jako pohodový švih s bratrem, cestou si natočili i videoSmile

Biková sezona je tedy u konce. Letos byla pro závodníky Skisu velmi úspěšná. Věřím, že se napřesrok posuneme ještě dále a bílo-modré dresy budou opět zářit na bednách po celé republice.

Štítky: 

Související články

Galaxy Zruč 28/7

Víkend 28-29/7 jsem už dopředu odepsal jako pracovní galeje na chatě, a tak mě ani moc nezajímalo, co kdo kde pojede. Na poslední chvíli se ovšem rozhodlo, že sobotu budu mít volnou. Ve čtvrtek se rozkoukávám co by tedy připadalo v úvahu. Blízko Prahy se jely hned dva závody: Houštka z Poštovky a Galaxy Zruč. Do Zruče jsem chtěl jet i loni, navíc nemusím palbu po rovince ve skupině, což by mne v Houštce čekalo na 100%.

Ekor Cup - Kralupy nad Vltavou

Komorní akcička s názvem Ekor Cup se konala 27/9 v Kralupech. Jedná se o kratší bajkový závod v rámci seriálu UAC a pro letošní rok byla připravena nová trať. V Kralupech je početná banda bikerů a bikerek které znám, a tak jsem vyrazil změřit s nimi síly.

Na pořadu dne byly tři okruhy,...

Okolopardubic

O víkendu po transbrdech jsme vyrazili i na nedělní závod serie Cyklomaraton tour, tentokrát do Pardubic pod Kunětickou Horu. Počasí bylo krásné, takže se nedalo nejet. Po brdech jsem byl mírně zatuhlý, ale dalo se to rozhýbat. Vyrazili jsme společně s Otou z Radotína v 8h ráno, abychom...