XC Řež

Plán závodit na XC v Řeži mi v průběhu týdne zkomplikovalo nachlazení a bolest v krku se kterými jsem ve čtvrtek a v pátek ležel doma v posteli. Rozhodnutí jet nebo ne jsem odložil na sobotní ráno. Byl krásný den a tak jsme se Šárkou naložili do auta kola a vyrazili. Lehké rozjetí před závodem mělo dát odpověď na to zdali jet nebo ne.


Trasa XC v Řeži byla pro letošek změněna, nebylo totiž dovoleno projíždět aktivním lomem v Klecanech a toto ubíjející stoupání nahradila stojka v lese u Klecan. Zázemí bylo v minulých letech přesunuto od fotbalového hřiště na kopec, což určitě závodu hodně prospělo. Jak už na malých závodech bývá, místa na parkování je dost a prezentace odsýpá. Krátce jsme se pozdravili s kamarády a vyrazili na prohlídku trati společně s Petrem a Ivou. Hned v prvním sjezdu Petr prorazil zadní kolo, a tak si ještě střihnul rychlou výměnu. Lepší teď než v závodě. Po projetí celého okruhu jsem ze sebe měl celkem slušný pocit, a rozhodl se odstartovat v kategorii muži (závod na 2 kola). Šárka jela v kategorii ženy (1 kolo) a Petr s Ivou kategorii core bikers na 3 kola. Start kategorií byl oddělen, což bylo super. Jednak bylo jasné kdo s kým jede, a pak trať se neucpávala.

 

Délka okruhu 12km se dvěma výraznějšími kopci a velmi snadným povrchem dávala tušit, že se nebude čekat na nic. Po výstřelu jsem se porovnal v půlce čelní skupinky a už to frčelo. Dvě třetiny prvního okruhu byly hodně ostré a divil jsem se jak na hraně jsme jezdili šotolinové zatáčky. Drifty jedním nebo druhým kolem ukazovali snad všichni v každé druhé zatáčce. Po lesním stoupání se to lehce uklidnilo a začátek druhého kola mi dal naději, že bych to mohl i přežít.

 

Zlomový okamžik přišel v druhém kole v nejtěžším stoupání trati, kdy jsem správně vytušil snahu jezdce Dukly Praha zaútočit a už po výběhu schodů, jsme malinko odskočili trojici jezdců. V lesním úseku duklák dokázal zdolat v sedle i překážky z klád a měl jsem co dělat mu stačit během. Vytvořili jsme si náskok pár desítek metrů a postupně ho po metrech navyšovali. Profil trati mi bohužel neseděl. Stoupání, kdy bych mohl zaútočit bylo moc daleko cíle a soupeř byl na rovinkách velmi silný. Pokračovali jsme tedy až na metu cca 2km do cíle společně a pak začali na střídačku útočit. Dneska jsem nakonec tahal za kratší konec, když mi při pokusu o lepší nájezd vnitřkem zatáčky do prostoru cíle podklouzlo přední kolo. Musel jsem vycvaknout, abych nešel k zemi a v pasáži po louce do cíle už nebylo kde ztrátu smazat. Ale i druhé místo mě potěšilo, vzhledem k tomu, jak mi bylo v týdnu. Celkový čas 58 minut a nějaké drobné, průměrné tepy 167.

 

Šárka si jela v klidu svůj závod a systémem start-cíl vyhrála za 36minut s luxusním náskokem. Trasu si užívala a aby se nenudila závodila alespoň s veterány. Kdo na to má, ten si prostě jede pohodu. Ikdyž průměrné tepy 177 zas taková pohoda nejsou, spíš regulérní doraz.

 

Po závodní nálada u pivka mezi kamarády je jedna z věcí proč rád závodím, a to tentokrát nemělo chybu. Kromě mnoha kamarádů dorazila i kralupská sekce rodinek s novorozenci a odpoledne nám společně příjemně ubíhalo.

Vyhlášení milionu kategorií proběhlo celkem rychle a v následné tombole vyhrál snad každý. Člun na dálkové ovládání mě sice potěšil, ale nakonec jsem ho vyměnil s malou holkou za blikačku, kterou použijeme rozhodně víc. Šárka si odnesla camel od Axonu. 

 

Na cestě zpět jsme ještě zastavili v hospůdce v Přemyšlení na výbornou panenku na grilu a už jsme promýšleli co a jak v neděli na závodě Trans Brody.

Fotky nám

Související články

Brdman Cross - MTBO

Druhý červnový víkend byl opravdu na závody bohatý. Příznivci KPZ vyrazili do Jistenice, drsňáci do Mostu na pohár 1/2XM, na severu se jela Jizerka50 a komu tohle všechno nestačilo, mohl se jet dorazit v neděli do Berouna. V kalendáři se ovšem vyskytoval i další závod. Pro příznivce MTBO poměrně významný a to Brdman Cross, součást serie Brdman Adventure, která kombinuje, běhy, kola a triatlony. Letos navíc o to zajímavější, že ve stejné lokalitě se pojede i Bike-Adventure 08, nejpopulárnější MTBO v zemi. V sobotu v 11:00 se na start 5 hodinového scorelaufu postavilo 102 dospělých dvojic v kategoriích DD, MD, MM. Snad poprvé jsem na větším závodě startoval v kategorii MD a měl jsem trochu strach jak odhadnu tempo a náročnost tratě. Přeci jen 5 hodin je dlouhá doba, ale zase jsem Lucce věřil, že pojede kudlu, protože je to velká bojovnice.

VIPrahlé Duše MTBO 8/11

Sezona je za námi, poslední listí pomalu opadává ze stromu. Noc ukusuje cenné denní světlo každý den o minutku dříve a bikerský národ se pomalu ukládá k zimní hibernaci. Tedy kromě několika šílenců, kteří přezbrojí na zimní speciály a oblečeni ve výdobytcích moderní doby stále vyzývají...

Author 50 Český ráj

Je začátek dubna a s Blackym se domlouváme na Bajkonuru, a na dalších závodech. Jeden ze závodů na úvod sezony je rychlá klasika v Českým ráji. 50 km po asfalto – štěrkových cestách, kdy vítěz dojede s časem okolo 1,5 hodiny. V sobotu v den závodu nabírám Blackyho na Vinohradech a valíme směr...