XC Řež

Plán závodit na XC v Řeži mi v průběhu týdne zkomplikovalo nachlazení a bolest v krku se kterými jsem ve čtvrtek a v pátek ležel doma v posteli. Rozhodnutí jet nebo ne jsem odložil na sobotní ráno. Byl krásný den a tak jsme se Šárkou naložili do auta kola a vyrazili. Lehké rozjetí před závodem mělo dát odpověď na to zdali jet nebo ne.


Trasa XC v Řeži byla pro letošek změněna, nebylo totiž dovoleno projíždět aktivním lomem v Klecanech a toto ubíjející stoupání nahradila stojka v lese u Klecan. Zázemí bylo v minulých letech přesunuto od fotbalového hřiště na kopec, což určitě závodu hodně prospělo. Jak už na malých závodech bývá, místa na parkování je dost a prezentace odsýpá. Krátce jsme se pozdravili s kamarády a vyrazili na prohlídku trati společně s Petrem a Ivou. Hned v prvním sjezdu Petr prorazil zadní kolo, a tak si ještě střihnul rychlou výměnu. Lepší teď než v závodě. Po projetí celého okruhu jsem ze sebe měl celkem slušný pocit, a rozhodl se odstartovat v kategorii muži (závod na 2 kola). Šárka jela v kategorii ženy (1 kolo) a Petr s Ivou kategorii core bikers na 3 kola. Start kategorií byl oddělen, což bylo super. Jednak bylo jasné kdo s kým jede, a pak trať se neucpávala.

 

Délka okruhu 12km se dvěma výraznějšími kopci a velmi snadným povrchem dávala tušit, že se nebude čekat na nic. Po výstřelu jsem se porovnal v půlce čelní skupinky a už to frčelo. Dvě třetiny prvního okruhu byly hodně ostré a divil jsem se jak na hraně jsme jezdili šotolinové zatáčky. Drifty jedním nebo druhým kolem ukazovali snad všichni v každé druhé zatáčce. Po lesním stoupání se to lehce uklidnilo a začátek druhého kola mi dal naději, že bych to mohl i přežít.

 

Zlomový okamžik přišel v druhém kole v nejtěžším stoupání trati, kdy jsem správně vytušil snahu jezdce Dukly Praha zaútočit a už po výběhu schodů, jsme malinko odskočili trojici jezdců. V lesním úseku duklák dokázal zdolat v sedle i překážky z klád a měl jsem co dělat mu stačit během. Vytvořili jsme si náskok pár desítek metrů a postupně ho po metrech navyšovali. Profil trati mi bohužel neseděl. Stoupání, kdy bych mohl zaútočit bylo moc daleko cíle a soupeř byl na rovinkách velmi silný. Pokračovali jsme tedy až na metu cca 2km do cíle společně a pak začali na střídačku útočit. Dneska jsem nakonec tahal za kratší konec, když mi při pokusu o lepší nájezd vnitřkem zatáčky do prostoru cíle podklouzlo přední kolo. Musel jsem vycvaknout, abych nešel k zemi a v pasáži po louce do cíle už nebylo kde ztrátu smazat. Ale i druhé místo mě potěšilo, vzhledem k tomu, jak mi bylo v týdnu. Celkový čas 58 minut a nějaké drobné, průměrné tepy 167.

 

Šárka si jela v klidu svůj závod a systémem start-cíl vyhrála za 36minut s luxusním náskokem. Trasu si užívala a aby se nenudila závodila alespoň s veterány. Kdo na to má, ten si prostě jede pohodu. Ikdyž průměrné tepy 177 zas taková pohoda nejsou, spíš regulérní doraz.

 

Po závodní nálada u pivka mezi kamarády je jedna z věcí proč rád závodím, a to tentokrát nemělo chybu. Kromě mnoha kamarádů dorazila i kralupská sekce rodinek s novorozenci a odpoledne nám společně příjemně ubíhalo.

Vyhlášení milionu kategorií proběhlo celkem rychle a v následné tombole vyhrál snad každý. Člun na dálkové ovládání mě sice potěšil, ale nakonec jsem ho vyměnil s malou holkou za blikačku, kterou použijeme rozhodně víc. Šárka si odnesla camel od Axonu. 

 

Na cestě zpět jsme ještě zastavili v hospůdce v Přemyšlení na výbornou panenku na grilu a už jsme promýšleli co a jak v neděli na závodě Trans Brody.

Fotky nám

Související články

24 Hodin MTB Vesec 14-15/6

Vyjímečná šance jak se totálně zničit, asi tak bych charakterizoval bajkovou 24 hodinovku. Po té co jsem si to jednou vyzkoušel solo už vyhledávám jiné kategorie. Přeci jen zdraví mám jen jedno a kloubní aparát jsem po tom cítil ještě měsíc. Letos tedy podruhé v kategorii 4...

Velká Kunratická 9/11

Po letech zase jedu na start sockou, už na Kačerově je jasné kdo je běžec a kdo jen náhodou v neděli ráno jede stejným směrem. V klídečku s předstihem dorážím na místo, prezentace proběhla bez problémů, potkávám pár kamarádů a kecáme. Neúprosně se přibližuje startovní čas, tak si jdu klusnout a ...

Korida Plzeň MTB

V týdnu, konkrétně v úterý 16.5., jsem se rozhodl absolvovat kriterium v centru Plzně - Author Korida horských kol. Na výběr byly kategorie: štafeta, Twin open cross, Elite závod. Jelikož jsem neměl po ruce lidi ke složení štafety, jel jsem tedy "pouze" Twin Open Cross. Trasa...