XC Točná 19.4.2009

Každá iniciativa v oblasti bajkování se cení a proto, když kamarád Lukáš oznámil úmysl pořádat menší XC na Točné, ihned jsem se přihlásil. Jeho trasy jsou totiž zárukou kvality, která snese srovnání s tratí CP XC. Po včerejší nahládačce na MTBO a s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu byla moje účast spíše výletního charakteru.

Na startu se náš sešlo ke dvaceti a v plánu byly tři těžké XC okruhy pro muže a dva pro ženy. Po vlažném startu se to nakoplo hned v prvním stoupání a po pár stovkách metrů mě došlo, že dneska čelní skupinka nebudo pro mě. Hodil jsem si tedy volnou a jel v podstatě na výlet. Technická trasa nenudila a pořád bylo co řešit. Kromě jednoho výběhu jsem všechno jel v klídku v sedle a dost jsem si i vyhrál. Ve třetím okruhu se na mě dotáhnul Goood, tak jsem trochu načechral tepy, abych si pohlídal pozici. Trasu dlouhou 33 km jsem zdolal v čase okolo 1,50 hod o odstupem na vítěze 10 minut. Zaslouženě vyhrál Tomáš "Ječnák" Vitvar, druhý flek bral někdo koho neznám, třetí Honza "Gorgov" Štastný a já si odvezl brambory. V prvním kole vypadl Zbyněk Kugler, díky neopravitelnému defektu NoTubes. Škoda, myslím, že byl favoritem závodu. V ženách jela výborně Jitka a po zásluze si dojela pro první flek. Koho ovšem nepochválím je Jirka, který jel první kolo moc pěkně v turbo modu a pak odstoupil. Průměrné tepy jsme měl 157, což je při maxu okolo 190, opravdu výlet.Když už to nebylo na bednu, alespoň jsem si to hezky užil Laughing