Zličínské okruhy XC 16.9.2012

JAKUB: Zličínské okruhy jsou malá akce pořádaná týmem Calabrone na kraji Prahy. Organizátoři předvádí opravdu skvělou práci při budování okruhu, který vystavěli doslova na louce téměř z ničeho. Letos už okruh dosahoval délky klasických kratších XC okruhů, údajně lehce přes 2km a díky několika umělým překážkám nebyl nudný ani po technické stránce. Pro méně zdatné jezdce byl připraven i jednodušší okruh s vyhlášenou kategorií Hobby. Na kategorii Elite už čekaly technické lahůdky všechny – prudký výběh, sjezd s pneumatikami, umělá kamenitá pasáž, lávka, klády a drop ve sjezdu, mimo ně především trénink zatáčení na trávě, protože zatáček bylo opravdu hodně a správné průjezdy v součtu ušetřily dost času a sil při následném zrychlování.

 

Samotný závod hodně bolel, po Pražské 50 jsem neměl tolik sil jako obvykle. Navíc se mi nepovedl ideálně start a na úzkém okruhu byl problém předjíždět. Když jsem se konečně dostal na třetí pozici, tak úvodní dvojice Honza Kec a Petr Frank už měla menší náskok. Oba znám z ČP XC a vím, že jezdí líp, ale stejně jsem se rozhodl to zkusit a ve třetím okruhu už jsem měl ztrátu jen pár metrů. Docvaknout jsem je ale nedokázal. Krátce na to mě z drncavé trati rozbolela záda, navíc se mi do předního kola zabodla větev s trny. Naštěstí probodla jen boční figuru, takže tmel byl bez práce. Vyndání mě stálo další cenné vteřiny a ocitl jsem se osamocený na třetím místě s velkou mezerou na obě strany. Lehce jsem zvolnil, abych se dal dohromady a pohlídal si rozestup a odkroužil tak zbylé dvě třetiny závodu, kdy už jsem si jen zkoušel techniku a zatáčky projížděl na hranici smyku, občas i za ní. Člověk by nevěřil, že jde na trávě utrhnout do smyku obě kola i bez použití brzd. 

 

Výsledný dojem tedy velmi pozitivní, kluci z Calabrone postavili pěknou trať a každý rok na ní pracují a vylepšují, takže je škoda, že se nás na startu Elite sešlo jen 9, zvlášť při tak pěkném počasí. Nakonec, při kterém jiném závodě přejíždí člověk 24-krát dálnici? Naštěstí po mostě :).


Související články

Powerbar Posázavím

Už tomu jsou čtyři roky co jsem poprvé vyměnil polibky pod rozkvetlou třešní za dřinu bajkového závodu a ne jinak tomu bylo i letos. V Mnichovicích se rok od roku schází více lidí a větší konkurence a Posázavská 50. V deset ráno se na start postavilo téměř 850 bikerů, rekordní...

Albion Day By Night - 23/8

Pro tento podnik jsem se rozhodl na poslední chvíli. Napsal jsem Jontimu s tím, že to bude taková malá 24 hodinovka a že jedem v pohodě na bednu. Souhlasil a tak startu závodu s podtitulkem „sedmihodinový štafetový MTB masakr“ nic nebránilo. Motivace do závodu byla i ta, že přesně v den závodu jsem slavil 30té narozeniny a chtěl jsem si tedy dát hezký dáreček. Před závodem jsem si nastudoval výsledky z 06 a 07, důkladně prošel startovní listinu a určil předem naše největší soupeře i černé koně závodu a trochu nahlédl do taktiky jak se jezdilo. Na místo jsme dorazili ve třech ještě se Simčou, která se o nás v pauzách mezi koly starala, což alespoň mě hodně pomohlo.

Viprahlý Bajkonur 18.4.2009

Rok se sešel s rokem a je tady další ročník populárního MTBO. Letos to pořadatelé řádně nafoukli a místo loňských 4 hodin nám vyměřili limit rovných 7. Kategorie solo nebyla vypsána a tak jsem se domluvil s Otou, že si to dáme spolu. Plán byl, že to bude lehké rozjetí před sezonou a o tom, že...